Останні новини
17 березня 2024
17 березня 2024

 

(Про деякі особливості лікування печінки засобами народної медицини)

***

Пам'ятайте, що печінка – це фільтр людського організму! Він також потребує очищення, а почасти і лікування.

***

Вітамінний відвар (5-7 ягід шипшини на 0,5 л води) – від загальних захворювань печінки, незначних порушень її функції. Робіть перерви у вживанні. Консультуйтеся у лікаря!

***

Буде добре печінці, коли взяти за правило:

-Вранці натщесерце випити малими ковтками склянку (150-200 мл) теплої джерельної води. Можна додати половину чайної ложки меду.

***

Поліпшують роботу печінки, сприяють утворенню і відтоку жовчі ягоди чорноплідної горобини. Денна норма споживання – 75-100 г.

Пити тричі на день по 50 мл свіжого соку ягід чорноплідної горобини.

***

Цироз печінки:

-2 столові ложки насіння розторопші плямистої залити теплою водою – 200 мл. Довести до кипіння і кип’ятити, допоки не залишиться 100 мл води. Настояти 2 години у посуді під кришкою. Процідити. Пити по 1 столовій ложці через кожну годину (12-15 разів на день).

***

Гепатити, застої жовчі:

-3 чайні ложки засушеної подрібненої трави звіробою настояти у 200 мл окропу протягом 30 хвилин. Процідити. Цю порцію випити протягом дня за три рази (за 20 хвилин до їди).

- Траву звіробою залити горілкою (100 г сировини на 0,5 л). Настояти 14 днів на сонячному місці. Процідити. Пити по 25 мл чотири рази на день за 10 хвилин до їди. Не зловживати!

-У перервах між вживанням їжі пити настій трави полину гіркого. Готують з розрахунку – 2 столові ложки подрібненої сировини на 200 мл окропу. Це – денна норма. У процесі лікування робіть перерву. Наприклад, 5 днів вживаємо, 2 дні перерви.

- Тричі на день за 30 хвилин до їди вживати по половині чайної ложки перетертих на порошок плодів коріандру.

***

Жовтяниця:

-Пити свіжі соки з моркви, огірків, апельсинів, лимонів. Їсти багато овочів (тільки варених), суниць; на день споживати 50 мл соку квашеної капусти, або 75 г самої квашеної капусти.

-1 столову ложку суміші листя копитняка і квітів цмину піскового (беруть порівну) залити окропом – 200 мл. Настояти 30 хвилин у посуді під кришкою Процідити. Пити по 50 мл чотири рази на день за 20 хвилин до їди.

-1 столову ложку цибулин зірочок жовтих (збирають весною) залити 300 мл окропу. Варити 10 хвилин. Настояти 1 годину у посуді під кришкою. Процідити. Пити по 1 столовій ложці чотири рази на день за 15-20 хвилин до їди. Не зловживати! Рослина належить до отруйних.

***

Комплексне лікування!

Функціонування печінки лише тоді буде нормальним, коли належно функціонують шлунок, підшлункова залоза, селезінка, кишечник… Для комплексного лікування (принаймні, профілактики) використовують парило звичайне:

-2 столові ложки засушеної подрібненої трави засипати у термос і залити окропом – 400 мл. Настояти мінімум 2 години. Процідити. Настій знову перелити у термос . Випити протягом дня малими ковтками. Курс лікування – місяць. Повторити через тиждень. Протягом року – 5-6 курсів.

***

При хворобах печінки й селезінки:

-Готуємо відвар з глухої кропиви, триколірних братиків, листя суниць. (Беремо в однаковій кількості). Три столові ложки засушеного подрібненого збору засипати у термос і залити окропом – 600 мл. Настояти мінімум 2 години. Процідити. Пити по 200 мл тричі на день за 15 хвилин до їди, або через 30 хвилин після їди. Курс лікування встановлюють індивідуально, але за порадою лікаря!

***

Для лікування хвороб печінки при малярійному збільшенні селезінки вживають  горілчану настоянку з листя барбарису:

-100 г (за вагою) сировини щільно утрамбувати у літрову банку; сировина має зайняти половину посудини. «По вінця» залити горілкою. Посуд щільно закрити. Настояти у темному, але теплому місці протягом 14 днів. Процідити. Далі зберігати у холодильнику. Пити тричі на день по 25-30 крапель на 50 мл води за 15-20 хвилин до їди. Не зловживати! Курс лікування – 21 день! Повторити через 10 днів. І так протягом 5-6 місяців.

***

Знайте, що печінка не любить гострих, кислих, солоних страв, алкоголю!

**

Очищення печінки:

-1 столову ложку кукурудзяних приймочок залити теплою водою – 0,5 л. Довести до кипіння і варити 5-6 хвилин. Відвар перелити у термос. Настояти мінімум 2 години. Процідити. Теплий відвар випити протягом дня за 5-6 разів.

Тарас ЛЕХМАН

 

 

 

 

 

 

 

Сорти квасолі, насіння яких біле, але вкрите фіолетовими, червоними, рудими… цятками, або, навпаки, фіолетове, червоне, руде… з білими цятками у народі називають «рябою квасолею» (рідше – «красолею»). Однак саме таке насіння особливо корисне для лікування цукрового діабету, коли стрімко підвищується рівень цукру у крові. Отож, «рябу квасолю» частіше кладіть у каструлю, готуючи перші страви, відвареною додавайте до салатів, їжте її як гарнір.

А от відвари діабетикам корисно готувати із засушеного подрібненого лушпиння «білої квасолі».

ВІД ПРОСТУДИ ГОЛОВИ

-Те місце голови, що болить, натирають гасом, змішаним з соняшниковою олією – 1:1. Голову тепло закутують. Кількість і тривалість процедур протягом дня – довільна. Але приймати її на ніч перед сном – обов’язково!

ЧУДОДІЙНІ КОРІНЦІ

Як відомо, чай з квітів ромашки використовують, з-поміж іншого, для лікування окремих захворювань очей, зокрема, аби зняти запальні процеси. Але у такому разі корисні і корінці рослини:

-1 столову ложку подрібненої сировини засипати у термос і залити окропом – 0,5 л. Настояти мінімум 3 години. Процідити. Теплим настоєм промивати очі 4-5 разів на день.

НЕ ПИЙТЕ НА НІЧ!

Нема потреби вкотре говорити про користь березового соку, його лікувальні властивості. Але не пийте березовий сік на ніч перед сном! Адже він має сечогінну дію. Відтак – доведеться час від часу переривати сон… Особливо недоречно пити його на ніч тим, у кого неконтрольоване сечовипускання..

ДИТЯЧА ХВОРОБА

Аби вилікувати рахіт (ця хвороба вражає насамперед дітей), народні зцілителі, з-поміж інших засобів, радять додавати до ванн корінь і кореневище аїру, трави череди три роздільної, чебрецю, листя волоського горіха, дуба. Напар готують з розрахунку:

-3-4 жмені сировини на 5 л окропу. (Якщо використовуєте аїр, то беріть 1-2 жмені сировини на 5 л окропу і варіть упродовж 10 хвилин). Настоюють 30 хвилин у посуді під кришкою, а потім проціджують у ванну з розрахунку на 35-45 л теплої води.

Процедуру приймати 2-3 рази на тиждень, краще ввечері перед сном.

УДАР ПО ХОЛЕСТЕРИНУ

-До 50 мл соняшникової олії додайте 1-2 чайні ложки свіжого соку часнику. В отриманому «коктейлі» змочуйте невеличку скибку чорного хліба і, не поспішаючи, смакуйте її вранці за 30 хвилин до сніданку та ввечері за 30 хвилин до вечері. (Тобто, розділіть порцію на два рази). Це допоможе вам позбутися зайвого холестерину.

Застереження: протипоказано при ниркових хворобах!

ЛАВАНДОВА ОЛІЯ

Щойно заготовлені квіти лаванди утрамбувати у скляну банку (сировина має зайняти половину посудини) і «по вінця» залити соняшниковою олією. Посуд герметично закрити. Поставити у місце, де достатньо сонячного світла, наприклад, на підвіконня. Настоювати протягом трьох діб. Настояну олію процідити через марлю і зберігати у холодильнику. У разі мігрені нею змащують лоб і скроні, натирають травмовані місця (синці). Процедуру приймають 3-4 рази на день. Але таку олію зберігають не більше 1,5 року.

ВЕСНЯНИЙ БРАК ВІТАМІНІВ

-2-3 столові ложки подрібненої зелені цибулі (стебла) змішати з 1-2 столовими ложками вершків. З’їсти натщесерце за 20 хвилин до сніданку.

УПОВІЛЬНЮЄ РІСТ НЕБЕЗПЕЧНИХ КЛІТИН

Коріння кульбаби і лопуха справжнього (заготовляють в однаковій кількості) уповільнюють ріст ракових клітин. Відвар готують з розрахунку:

-3 столові ложки подрібненої сировини на 1 л окропу. (це – денна норма, випивають за 5-6 разів). Варять 10 хвилин у посуді під кришкою. Настоюють 1 годину. Не проціджують. Вживають тільки теплим. Курс лікування встановлюють індивідуально.

Наголошуємо: такий відвар лише уповільнює ріст онкоклітин, однак, на жаль, не рятує від раку.

ТЕЛЯЧА ПЕЧІНКА

Від раку корисно їсти свіжу сиру печінку телятка (бажано бичка). Перед тим її перемелють на м'ясорубці. Денна норма споживання – 50 г. Її розподіляють на три «порції». Вживають за 20 хвилин до їди.

ЗАПОБІГТИ ПІДВИЩЕННЮ ТИСКУ

Як тільки відчули, що тиск починає підвищуватися, а ще краще, коли поміряли його:

- Випийте міцного чаю з ромашки, м’яти або меліси (чи зі збору цих рослин) – 1 столова ложка на 200 мл окропу.

- Допоможе відвар з подрібненого кореня валеріани – 1 чайна ложка на 200 мл окропу. Варити на малому вогні 4-5 хвилин.

Тарас ЛЕХМАН

 

 

 

 

Пієлонефрит, цистит, ниркова недостатність, нирковокам’яна хвороба, запалення нирок… - далеко не повний перелік ниркових недуга, кожна з яких потребує окремого лікування.

Народні зцілителі насамперед радять, що у вашій домашній «зеленій аптечці» повинен бути рослинний збір (принаймні, частка з переліченого) – алтея лікарська, верес, деревій, звіробій, любисток (корінь, який заготовляють восени), бруньки тополі чорної, спориш, пирій, цвіт і плоди глоду, медунка,остудник, шавлія, фіалка запашна, шишки хмелю, брусниця (листя і стебла), цвіт акації білої, листя, пелюстки цвіту і плоди шипшини, хвощ польовий…

Пропонуємо лише деякі лікувальні рецепти зі сфери народної медицини. Але пам’ятайте, що під час лікування слід робити перерви. Відвари, настої вживають

здебільшого протягом 14-21 дня, повторюють вживати через 5-10 днів.

***

Пієлонефрит:

-2 столові ложки засушених подрібнених шишок хмелю заливають 0,5 л окропу. Настоюють 2 години у посуді під кришкою (можна скористатися термосом). Проціджують. Це – денна норма споживання.

***

Нефрити:

-Допомагають відвари з бруньок тополі чорної (1 десертна ложка сировини на 0,5 л окропу; варити 7-8 хвилин), чаї зі звіробою, вересу, хвоща польового, медунки, фіалки запашної (1 чайна ложка сировини на 200 мл окропу; денна норма – 400-600 мл).

***

Гострі і хронічні цистити:

- Беруть в однаковій кількості засушені подрібнені квіти акації білої, нагідок, кореневища пирію. 2 столові ложки суміші запарюють у 400 мл окропу. Настоюють 30 хвилин у посуді під кришкою. Проціджують. П’ють  по 100 мл чотири рази на день за 15-20 хвилин до їди.

- Так само допоможе настій з вересу, алтеї лікарської і звіробою

***

Ниркова недостатність:

-1 столову ложку свіжих подрібнених коренів шовковиці чорної або білої заливають окропом – 0,5 л. Варять 10 хвилин. Настоюють 1 годину у посуді під кришкою. Проціджують. П’ють по 100 мл чотири рази на день за 15-20 хвилин до їди.

- Корисно їсти насіння гарбуза.

***

Запалення нирок:

-Чотири рази на день пити по 1 десертній ложці свіжого соку чорної редьки.

***

Камені, пісок у нирках:

- Пити чай з листя горобини – 1 столова ложка на 200 мл окропу. Протягом дня – три таких порції.

- Корисний сік лісових суниць. Випити натщесерце 50 мл.

-1 столову ложку засушеної подрібненої суміші квіток білої акації, волошок, трави пирію (беруть в однаковій кількості) кип’ятять протягом 10 хвилин у 300 мл води. Настоюють 1 годину у посуді під кришкою. Проціджують. П’ють по 100 мл тричі на день у перервах між вживанням їжі.

- Допоможуть салат із зелені петрушки (50-75 г на день), або відвари з насіння чи коренеплоду городньої культури (1 столова ложка на 400 мл води).

- Бутони білої акації, листя берези, шипшини,цвіт шипшини, вівсяна солома (співвідношення – 2:2:2:1:1). Настій для розчинення каміння в нирках готують з розрахунку: 1 столова ложка засушеного подрібненого збору на 0,5 л окропу. Настоюють 1 годину у посуді під кришкою. Перед вживанням проціджують. Цю порцію випити протягом дня за три рази через 20 хвилин після їди. Настій пити тільки теплим.

***

Якщо набрякають ноги від ниркових захворювань, погіршилося сечовиділення:

-Звечора 2 столові ложки засушеного подрібненого кореня любистку (заготовляють восени) засипати у термос і залити окропом – 1 л. Настояти мінімум 8 годин. Вранці процідити. Випити протягом дня за 7-8 разів. Настій вживати тільки теплим.

***

Стимулює функцію надниркових залоз:

-1 столову ложку засушеної подрібненої трави хвоща польового залити окропом – 400 мл. Настояти 30 хвилин у посуді під кришкою Процідити. Пити по 50 мл чотири рази на день за 20 хвилин до їди. Після кожних 10 днів лікування робити перерву на 2-3 дні. І так 8-9 місяців протягом року.

***

Очищення нирок:

- Пити відвар із семи ягід шипшини на 0,5 л води. Це – денна норма. Доводять до кипіння і варять 10 хвилин. Настоюють 1 годину у посуді під кришкою. Перед вживанням проціджують. Такий же відвар варто пити при загальній нирковій недостатності. Шипшина – багата вітамінами. Курс лікування – місяць. Повторити, якщо необхідно, через місяць.

- Добре очищає нирки чай з листя і стебла брусниці (заготовляють у квітні-травні): 1 чайна ложка подрібненої сировини на 200 мл окропу.

-Допомагає відвар насіння льону: 1 чайна ложка на 200 мл окропу. Варять 10 хвилин. Настоюють 25-30 хвилин у посуді під кришкою. Проціджують. Це – денна норма вживання.

***

Дієта: нирки не люблять солоного, кислого та гострого!

***

Варто знати, що нирки люблять тепло, гарячу ванну!

Тарас ЛЕХМАН

 

 

Ботанічна назва рослини – коронація. Однак у народі її частіше називають зозулин цвіт. Заготовляють під час цвітіння у травні-серпні. Ще з давніх часів зцілителі давали жінкам пити напар трави при болісних місячних:

-3 столові ложки засушеної подрібненої коронації залити окропом – 600 мл. Настояти 30 хвилин у посуді під кришкою. Процідити. Цю порцію випити протягом дня за 4-5 разів.

РОЗТОРОПНО ВЖИВАЙ!

Народні зцілителі настирливо застерігають: «Будь обачним, коли лікуєшся відварами, настоями чи спиртовими настоянками рослин, які містять отруйні речовини. Перевищення дози – недопустиме!». До таких належить паслін чорний (псячі ягоди). Його часто використовують при шкірних захворюваннях:

-1 чайну ложку засушеної подрібненої рослини залити окропом – 150 мл. Варити 10 хвилин. Настояти 30 хвилин у посуді під кришкою. Процідити. Пити по 1 чайній ложці тричі на день за 20 хвилин до їди. Не більше і не частіше! Курс лікування – 21 день. Повторити, якщо необхідно, через такий же період часу.

ЗАПАЛЬНІ ПРОЦЕС

Гнійні рани 3-4 рази на день змащують свіжим соком алое. Він допомагає від запальних процесів і швидко гоїть.

Ще один засіб: сік алое розводять 1:1 з рідким (в’язким) медом.

Для отримання соку беруть виключно трирічну рослину.

БАГАТЬОМ ЗНАДОБИТЬСЯ

Обліпихову олію п’ють тричі на день по 1 чайній ложці у разі виразки шлунка чи дванадцятипалої кишки (навіть у післяопераційний період), туберкульозу легень.

Після кожних 10 днів вживання роблять перерву на 2-3 дні. Процес лікування може бути тривалим.

ВИЛІКУВАТИ НЕЖИТЬ

-5 столових ложок кухонної солі розчинити в 1 л окропу. Коли розчин трохи охолоне, змочити у ньому лляну тканину і накладати кругову пов’язку на лоб і потилицю. Процедуру приймати на ніч.

ПІДВИЩИТИ ГЕМОГЛОБІН

Взяти в однаковій кількості траву звіробою, квіти ромашки, листя ожини і кропиви дводомної:

-2 столові ложки засушеного подрібненого збору засипати у термос і залити окропом – 0,5 л. Настояти мінімум 3 години. Процідити. Настій випити протягом дня за 4-5 разів у перервах між вживанням їжі.

ХОДИТЬ СОН КОЛО ВІКОН…

У давнину, щоб покращити сон дитини (особливо, коли вона часто прокидається), наші прабабусі використовували такий нехитрий засіб: у лляну торбинку насипали насіння маку і клали її на ніч під подушечку. Допомагало…

Тепер, звісно, насіння маку можна придбати лише в крамницях. Самі ж не вирощуйте, навіть з лікувальною метою. Закон – є закон!

ЗДОРОВИЙ РАЦІОН

Дрібно натерта капуста, приправлена соняшниковою олією (кількість олії додають на власний смак),  покращує пам’ять у старших людей, сприяє процессам травлення. Денна норма – хоча б 75 г, але їсти малими порціями. Або щодня пити по 50 мл свіжого соку капусти.

З-ПОМІЖ ІНШИХ ВЕРОНІК…

В Україні зустрічається аж 52 види вероніки – цінної рослини. Але тільки вероніку лікарську (вона, до речі, найпоширеніша у природі) використовують для лікування застудних захворювань. Напар готують з розрахунку:

-1 чайна ложка засушеної подрібненої трави на 200 мл окропу. Настоюють 15 хвилин. Перед вживанням проціджують. Протягом дня випити 2-3 таких порції. Дітям дають наполовину менше.

НЕКОНТРОЛЬОВАНЕ СЕЧОВИПУСКАННЯ

-50 г щойно заготовленного насіння парила звичайного залити вином «Кагор» - 0,5 л (або ж дозування збільшувати пропорційно). Посуд герметично закрити. Настояти 14 днів у темлому сонячному місці. Процідити. Потім зберігати у холодильнику. Хворим, у яких нетримання сечі, питии настоянку по 30-40 мл тричі на день за 15-20 хвилин до їдию Процес лікування може бути тривалим.

Застереження! Настоянкою не зловживати, бо це може призвести до зворотнього ефекту. Такі ліки – тільки для дорослих!

ПРИ ПОДАГРІ

Взяти в однаковій кількості корені лопуха справжнього, кореневища пирію і траву череди:

-3 столові ложки засушенного подрібненого збору залити окропом – 1 л. Варити 7-8 хвилин. Настояти 1 годину у посуді під кришкою. Процідити. Пити по 100 мл п’ять разів на день у перервах між вживанням їжі. Цієї порції має вистачити на два дні. Процес лікування може бути тривалим.

Тарас ЛЕХМАН

 

 

-2 чайні ложки засушених подрібнених коренів любистку залити окропом – 200 мл. Кип’ятити на малому вогні 3-4 хвилини. Настояти 30 хвилин у посуді під кришкою. Процідити. Пити по 50 мл чотири рази на день за 15-20 хвилин до їди. Курс лікування – 21 день, Повторити через 10 днів. Протягом року – 5-6 курсів лікування.

НАДТО БАГАТО ДУМАЄШ!..

Від розумової перевтоми часто болить голова. Тоді:

- Тричі на день за 15-20 хвилин до їди пийте по 1 чайній ложці свіжого соку з листя і стебла материнки. На жаль, таке лікування належить до сезонних. Також п’ють свіжий сік з листя софори (по половині чайної ложки тричі на день). Але не більше трьох днів поспіль. Повторити, якщо необхідно, через два тижні.

ЛОХИНА НЕ ПОМИЛИТЬСЯ

Покращить сечовипускання узвар засушених ягід лохини. Готують з розрахунку:

-3 столові ложки ягід на 1 л води. Це – денна норма споживання.

ГРУДНІ ЗАХВОРЮВАННЯ

У народній медицині грудні захворювання (застуда, запалення легень, плеврит…) лікують грабельками звичайними (ще їх називають бузьки):

-1 столову ложку засушеної подрібненої трави залити окропом – 0,5 л. Це – денна норма. Настояти 30 хвилин  у посуді під кришкою. Процідити. Можна додати 1-2 чайні ложки меду. Настій пити теплим у перервах між вживанням їжі.

ШОКОЛАД ДАСТЬ ЛАД

Нормалізує понижений тиск натуральний чорний шоколад (його ще називають гірким), або п’ють натуральний гарячий шоколад, замість кави. В обох випадках денну норму споживання встановлюють індивідуально.

Застереження: протипоказано при захворюваннях печінки, закрепах.

ЧИМ ДОПОМОЖЕ БУЗИНА?..

Зокрема, молоді листочки бузини, злегка відварені у молоці, прикладають на запрілі, обпечені і запалені місця, а також на гемороїдальні шишки. Кількість процедур на день (але не менше двох) і їх тривалість встановлюють індивідуально.

«ПЛАЧУТЬ ВІКНА»

Вологою, яка збирається на шибках вікон, але тільки зі середини хати, змащують ділянки шкіри, уражені екземою.

ДОШКУЛЯЄ СВЕРБІЖ ШКІРИ

-2 столові ложки подрібнених гілочок туї західної (заготовляють будь-якої пори року) залити окропом – 1,5 л. Варити 10 хвилин. Настояти 1 годину у посуді під кришкою. Процідити. Використовувати для компресів. Процедуру приймають 3-4 рази день по 30 хвилин. (У відварі змочують тонку лляну тканину або марлю і накладають на відповідні ділянки шкіри). На ніч перед сном процедуру приймати необхідно.

ЗАГОТОВЛЯТИ З КОРІННЯМ

Як в’яжучий засіб, використовують суховершки звичайні: 1 столова ложка засушеної подрібненої рослини на 200 мл окропу. Кип’ятять  на малому вогні 5 хвилин. Настоюють 30 хвилин у посуді під кришкою. Перед вживанням проціджують. П’ють по 50 мл чотири рази на день за 15-20 хвилин до їди.

Слід пам’ятати, що суховершки збирають влітку під час цвітіння рослини, вириваючи з кореневищем і обтрушуючи (очищаючи) його від землі. Лише тоді суховершки матимуть лікувальну силу!

ЧАЙ З… БАГНА

Багно звичайне – вічнозелений кущ. У природі він здебільшого зустрічається на Поліссі. З лікувальною метою, зокрема, щоб позбутися ревматизму, знахарі культивують його і в інших регіонах України, вирощують на присадибних ділянках. Лікувальний чай (радше – настій) готують таким чином:

-1 столову ложку засушених подрібнених листочків багна звичайного заливають окропом – 400 мл. Кип’ятять на малому вогні 5 хвилин. Відвар переливають у термос і настоюють мінімум 2 години. Проціджують. П’ють  по 100 мл чотири рази на день за 15-20 хвилин до їди. Через кожних 10-12 днів вживання роблять перерву на 2-3 дні. Процес лікування  може бути тривалим.

Тарас ЛЕХМАН, м. Червоноград Львівської області

 

 

 

 

Сторінка 1 із 163

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.