Останні новини
29 листопада 2023
24 листопада 2023
24 листопада 2023

АКИЛА ДОДАСТЬ СИЛИ

 

Акила з дружиною Присцеллою, яких церкви східного обряду вшановують 27 липня, жили у I столітті. Навернулися з іудаїзму до Христової віри і стали помічниками Святого апостола Павла. Загинули мученицькою смертю.

Народний прогностик говорить:

- У цей день сухо - буде хороша осінь.

- Сонце на Акили додасть яблукам сили (буде добрий врожай садовитни).

- До Акили птахи (зокрема лісові) перестають співати. А якщо почути їхні голоси, то осінь забариться, а літо продовжиться.

- Погана прикмета, коли на Акили скупчилися чорні густі хмари, бо може задощити на декаду, та ще й хліб незібраний промочити.

- Якщо хмари низько потяглися - буде похолодання.

- На блакитному небі хмари смугасті - бути вітрам.

- Ліс завмер - до погоди, а шумить - до негоди.

На Північному Поліссі України з дня Акили розпочинався сезон масової заготівлі чорниць - смачної цілющої ягоди. Тому «Акила кличе по чорниці». А ця ягода також додасть сили! В інших регіонах України вона дозріває раніше. Відтак - не випадково чорницю називають Івановою ягодою (на честь свята Івана Купала). З лікувальною метою рослину заготовляють повністю (стебло, листя, ягоди). Потім сушать. Такий збір називають «чорничником». Чай, приготовлений з нього, - добрі ліки від шлункових недуг.

На Півдні України вже могли пекти хліб з нового врожаю. Інші хазяї щойно звозили снопи до клунь, а то й бралися до жнив.

Господарі після жнив збиралися на другий покіс - заготовляти отаву.

 

 

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.