Додає бадьорості шипшина:
- 1 столову ложку потовчених з насінням плодів шипшини залити окропом - 300 мл.
Кип'ятити 6-7 хвилин. Настояти 2 години у закритому кришкою посуді. (Можна скористатися термосом). Процідити. Пити гарячим по 150 мл вранці та ввечері. Вживати протягом місяця. Повторити через місяць.
СМАК ПЕРЦЮ БЕЗ ПЕРЦЮ
З різних причин тих чи інших захворювань комусь не рекомендовано вживати перець. А так кортить!.. Замінити його можна засушеним і перетертим на порошок листям щебрушки садової. Вона не зашкодить, а запах і смак перцю відчуватимете.
УСЬОМУ СВІЙ ЧАС
Женьшень (власне, настоянка з нього) є хорошим рослинним стимулятором, підвищує працездатність, додає бадьорості. Але женьшень не рекомендують вживати весною та літом.
ПОЗБАВЛЕННЯ ЗВИЧКИ КУРІННЯ
- 50 г подрібненого кореневища аїру залити етиловим спиртом - 250 мл. Посуд щільно закрити. Настояти у темному, але теплому місці протягом 20 днів. Процідити. Пити тричі на день по 15-20 крапель на столову ложку води. Курс лікування - допоки не закінчиться настоянка.
ЗАХВОРЮВАННЯ ЗАЛОЗ
Лікуванню допоможе бугила (росте такий бур'ян на городі):
- 1 столову ложку подрібненого листя рослини (використовують свіже або засушене) залити окропом - 300 мл. Настояти 30 хвилин у закритому кришкою посуді. Процідити. Пити по 100 мл тричі на день за 15-20 хвилин до вживання їжі. Курс лікування - місяць.
СОЛОДКИЙ СОЛОДЕЦЬ
Проти захворювання легень використовують солодець голий:
- 1 столову ложку подрібненого коріння рослини залити окропом - 300 мл. Кип'ятити 10 хвилин. Настояти 20 хвилин у закритому кришкою посуді. Процідити. Пити по 1 столовій ложці 6-7 разів на день. Курс лікування - 2-3 місяці.