Останні новини
29 листопада 2023
24 листопада 2023
24 листопада 2023

«НАПАРИ» З МАТЕРИНКИ

 

 

Свіже листя материнки запарити окропом. Настояти до літеплої температури. Такі «напари» використовують для компресів (прикладають саме запарене листя) на фурункули, нариви. Процедуру приймати по 30-45 хвилин тричі на день. На жаль, лікування належить до сезонних.

ХВОРОБИ ШКІРИ

- 1 столову ложку висушеного і добре подрібненого кореня любистку залити окропом - 200 мл. Настояти у закритому кришкою посуді 20 хвилин. Процідити. Пити по 1 столовій ложці тричі на день. Курс лікування - 45 днів. Не більше. Повторити, якщо необхідно, через такий же проміжок часу.

«ТИСНУТИ» НА ТИСК

Відвар з недоспілих ягід калини (так-так, отих зелених) здатний понижувати тиск:

- 1 столову ложку щойно заготовленої сировини залити окропом - 400 мл. Кип'ятити 7 хвилин. Настояти 45 хвилин у закритому кришкою посуді. Процідити. Протягом дня випити за 3-4 рази. Вживати тільки під час різкого підвищення тиску.

ПРОТИ РЕВМАТИЗМУ

- 1 чайну ложку насіння огірочника лікарського (ще називають огіркова трава) залити окропом - 200 мл. Настояти 45 хвилин у закритому кришкою посуді. Процідити. Пити по 50 мл чотири рази на день. Через кожних 20 днів вживання робити перерву на 10 днів. Протягом року - 3-4 курси лікування.

ОГІРКОВИЙ СЕЗОН

Виявляється, що свіжий огірок має протипухлинну дію... Утім, стежте, щоб огірки не містили нітратів. Краще брати зі своєї грядки.

ВІТАМІННА ЯГОДА

Полуниця містить багато вітамінів і тим вона корисна для людського організму. Але її не варто надмірно споживати тим, у кого хворі нирки. А от чай з листя полуниці (сировину заготовляють під час цвітіння рослини, акуратно обрізають молоді листочки) не зашкодить.

ПОСЛАБЛЮЮЧА ЖЕРУХА

Дошкулили закрепи?.. Тоді:

- 1 столову ложку свіжої подрібненої трави жерухи лікарської залити окропом - 600 мл. Настояти 30 хвилин. Процідити. Пити по 200 мл тричі на день за 30 хвилин до вживання їжі.

РАДЯТЬ...

Людям, схильним до алкоголю, дієтологи радять (говорять про це і народні зцілителі), що не варто споживати відвари ячменю (хоч вони мають пом'якшувальні властивості, лікують шлунок), їсти ячмінну кашу, випічки з борошна ячменю...

ЛІКУВАННЯ КОРОЮ

У народній медицині молоду кору шовковиці білої використовують для лікування бронхіальної астми:

- 1 столову ложку подрібненої сировини залити окропом - 400 мл. Кип'ятити 7 хвилин. Настояти 30 хвилин у закритому кришкою посуді. Процідити. Протягом дня випити за 3-4 рази. Курс лікування - 30 днів. Повторити через 20 днів. Протягом року - 5 курсів.

НАПІЙ ДОВГОЖИТЕЛІВ

- 3 столових ложки засушених ягід бузини залити теплою водою - 1 л. Довести до кипіння і кип'ятити на малому вогні 5 хвилин. Настояти до літеплої температури. Процідити. У відварі розчинити 5 чайних ложок меду. Пийте на здоров'я! Але такий настій краще вживати гарячим.

Тарас ЛЕХМАН

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.