Останні новини

ЦИРК НЕ ЗАРАДИ ГРОШЕЙ

 (Варто переглянути!)

Навчаючись на другому курсі факультету медіакомунікацій та підприємництва Української академії друкарства, надаючи перевагу оперативній журналістиці, не сподівався, що однією з улюблених дисциплін стане для мене історія реклами та піар (PR), зацікавить діяльність Фінеаса Тейлора Барнума, особливо після того, коли викладач порекомендувала переглянути біографічну кінодраму «Найвеличніший шоумен». Її легко знайти в інтернеті.

Фінеас Тейлор Барнум (1810-1891 рр.) заснував цирк, який назвав своїм іменем. У ньому виступали актори з вадами зовнішності. Власне, про цей йдеться у музичній кінодрамі, знятій 2017 року. Режисер - Майкл Грейсі, сценаристи - Майкл Арнут, Джені Бікс, Білл Кондон, продюсери - Г'ю Джекмен, Лоуренс Марк. У головних ролях - Г'ю Джекмен (Фінеас Тейлор Барнум), Елліс Рубін (Фінеас у дитинстві), Мішель Вільямс (Черті Барнум, дружина шоумена), Зак Ефрон (Філіп Керлайл, драматург, партнер Фінеаса).

Барнум заснував цей цирк заради грошей, але він навіть не усвідомлював, що зумів об'єднати людей, які були «вигнанцями» суспільства. Він разом з ними виходив на арену, не соромився їх. Один з кульмінаційних епізодів, коли Барнум отримав запрошення у Лондонський палац королеви, то чітко заявив: «Я без свого цирку не поїду!».

І сьогодні чимало людей мають вади здоров'я, є каліками. Сприймаймо їх, як повноцінних членів суспільства. Здорові, успішні (а часто - нахабні і байдужі), схаменіться! Життя - не цирк!

Маркіян ЛЕХМАН.

Студент Української академії друкарства.

м. Львів

 

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.