Останні новини

“ЖОВТЯК” ДАСТЬ “ДОБРО” ПЕЧІНЦІ

Трапляється, що великі перестиглі пожовклі огірки (їх називають у народі “жовтяками”) ми викидаємо у смітник чи на перегній на грядку. Не поспішайте! З них готують ліки, коли на обличчі з'явилися набряки, або коли хвора печінка:

- 1 столову ложку дрібно посіченого жовтого огірка й 1 столову ложку дрібно посіченого стебла цієї культури залити холодною водою — 200 мл. Довести до кипіння і потримати на слабенькому вогні 5 хвилин. Остудити до літеплої температури. Процідити. Пити по 1 столовій ложці 3-4 рази на день за 15-20 хвилин до вживання їжі.

СИМПТОМИ ІНФАРКТУ

У вас вже був передінфарктний стан, і раптом знову відчуваєте біль у грудях, особливо в ділянці серця. Без лікарів не обійтися! Але допоки чекаєте на карету швидкої допомоги чи самі зібралися йти у лікарню (краще — з кимось), а в домашній аптеці жодної таблетки чи крапель, то:

- Випийте 200 мл теплої води, попередньо розчинивши у ній 1 столову ложку меду.

- У такому випадку також корисна склянка виноградного соку.

ЗНАДОБИТЬСЯ ЧАЙ З ОЖИНИ

Відчули гострий біль у животі — негайно звертайтеся до лікаря, адже це може бути ознака апендициту. Інша справа, коли його у вас вже видалили. Тоді, аби вгамувати біль, знадобиться чай з ожини:

- 1 чайну ложку подрібнених листочків ожини (можна брати засушені) залити окропом — 200 мл. Настояти 10 хвилин. Процідити. Пити гарячим, малими ковтками. Протягом дня випити 500-600 мл ожинового чаю.

ЗЕЛЕНІ ЯГОДИ МАЛИНИ ВПОРАЮТЬСЯ...

Знову проблеми з кишківником, пронос?.. Назбирайте зелених ягід і листя малини:

- 1 столову ложку подрібнених зелених ягід й 1 столову ложку подрібненого листя малини залити окропом — 400 мл. Настояти у щільно закритому посуді (можна скористатися термосом) — 1 годину. Процідити. Пити по 50 мл чотири рази на день за 15-20 хвилин до вживання їжі. Таких ліків має вистачити на 2 дні.

“ВИТЯГУЄ” ЖАР, ВТАМОВУЄ БІЛЬ

На уражені ділянки шкіри, хворі суглоби добре діють компреси з кануферу, які “витягують” жар, допомагають позбутися болю:

- 1-2 листочки кануферу прикладають на хворе місце, закривають плівкою, потім укутують. Такі компреси краще робити на ніч.

СІЛЬ І СОДА

Мінози?.. Приймайте ванночки:

- 2 столові ложки кухонної солі (можна брати морську сіль) і 2 столові ложки харчової соди розчинити у гарячій воді — 3 л. Перший раз тримати руки чи ноги у такій ванночці 30-45 секунд. Потім через 3-5 хвилин — 1 хвилину. Не більше! Після процедури руки чи ноги сполоснути чистою теплою водою і витерти насухо.

Ванночки краще приймати перед сном. Курс лікування — 10 днів. Потім на 10 днів зробити перерву.

ВІВСЯНКА, СЕР...

Їжа швидкого приготування — вівсянка (вівсяні пластівці) таки доволі популярна. Вона калорійна, ситна, особливо, коли її готують на молоці...

Пам'ятайте! Вівсяна каша “вимиває” кальцій з кісткової тканини. Тож людям старшого віку, які хворіють остеопорозом, доцільно обмежитися у споживанні вівсяної каші (але не відмовлятися). Норма — 200-250 г на десять днів.

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.