Останні новини
11 грудня 2023
11 грудня 2023
05 грудня 2023

ВЛАСТИВОСТІ СУХОВЕРШКІВ

 У народній медицині суховершки звичайні знайшли своє застосування завдяки в'яжучим властивостям. Зокрема при поносі:

- 1 столову ложку подрібненої сировини (рослину заготовляють разом з кореневищем під час цвітіння) залити окропом - 200 мл. Кип'ятити на малому вогні 5 хвилин. Настояти 30 хвилин. Процідити. Протягом дня випити за три рази. Вживати тільки під час недуги.

ОМАНОМ ПОЛІПШУЮТЬ ТРАВЛЕННЯ

Цінна лікарська рослина оман (інша назва, народна - дев'ятисил). Найбільш цілющі у неї корінь і кореневища. Їх заготовляють здебільшого у жовтні, сушать. Якщо погано функціонує система травлення:

- 1 чайну ложку подрібненого збору залити окропом - 200 мл. Кип'ятити на малому вогні 5-7 хвилин. Настояти 20 хвилин. Процідити. Випити протягом дня за три рази за 15-20 хвилин до їди. «Не захоплюватися!». Вживати тільки при поганому травленні.

ЗАГОТОВТЕ ЛИСТЯ СУНИЦІ

Будь-коли вам знадобиться листя суниці лісової, яким лікують чимало недуг. Збір засушіть. Наприклад, якщо лікарі виявили виразку шлунка, не обов'язково у вас, а, скажімо, і вашого приятеля, то поділіться з ним безцінним скарбом природи і порадьте:

- 1 столову ложку подрібненого засушеного листя рослини залити окропом - 300 мл. Кип'ятити на малому вогні не більше 2 хвилин. Настояти 30 хвилин. Процідити. Пити теплим по 100 мл тричі на день за 15-20 хвилин до їди.

Такі ліки ніколи не зашкодять!

НЕДОКРІВ'Я

Така прикра недуга, як недокрів'я, може спіткати і дорослих, і дітей. Найпростіший і найдоступніший засіб лікування - листя ожини сизої:

- 1 чайну ложку подрібненого листя (щойно заготовленого або засушеного) залити окропом - 200 мл. Настояти 10-15 хвилин. Процідити. Протягом дня випити три таких порції (для дітей - хоча б дві).

ПРОТИ ГНІЙНИХ РАН

Посприяє швидкому гоїнню гнійних ран «золота трава»:

- Приготувати міцну заварку звіробою - 3 столові ложки подрібненої засушеної рослини на 0,5 л окропу. Настояти 20 хвилин у закритому кришкою посуді. Процідити. Змочувати марлю і прикладати до гнійних ран на 25-30 хвилин. Процедуру приймати 3-4 рази на день. Курс лікування - не обмежений.

ВИТЯГНЕ РОЗХІДНИК

Добре потовчені і перетворені в тістоподібну масу листки розхідника (росте навіть у садах) прикладають до наривів. Це сприяє виходу гною, гоїть рани:

- Процедуру приймати 3-4 рази на день по 20-25 хвилин. На жаль, таке лікування належить до сезонних.

ПРИЙМАЙТЕ ВОДНІ ПРОЦЕДУРИ

Лікуванню ревматизму посприяє гаряча ванна. Але додайте до неї 13-25 крапель камфорної олії. Процедуру приймати 10 днів поспіль (краще ввечері перед сном).

ЗДАТНІ НОРМАЛІЗУВАТИ ТИСК

Підвищений тиск можна «збити», а понижений «підтягнути» одним і тим же рослинним збором - квіти вероніки лікарської, корінь кульбаби, трава полину (брати в однаковій кількості):

- 1 столову ложку подрібненого засушеного збору залити окропом - 200 мл. Кип'ятити на малому вогні 5 хвилин. Настояти 30 хвилин. Процідити. Пити по 50 мл чотири рази на день. Курс лікування - 3-4 місяці. Але після кожного місяця лікування робити перерву на тиждень.

ПЕРЕЛЯК

Дітям при нервовому потрясінні (переляку):

- Дають 5 разів на день пити по 7-10 крапель настоянки кореня валеріани в чайній (або десертній) ложці води.

- Також корисно перед сном прийняти дитині гарячу ванну, додаючи до неї корінь валеріани - 100 г сировини на 20-30 л води.

Але таке лікування може тривати не більше 10-12 днів поспіль. Неодмінно звертайтеся до лікаря!

 

 

 

 

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.