Останні новини

ВІТАМІНИ: БРАК І НАДЛИШОК

Насамперед, кілька термінів. Авітаміноз — повна відсутність окремих вітамінів у організмі. Гіповітаміноз - їхня нестача. В обох випадках це може спричинити різні захворювання. Гіпервітаміноз — надлишок вітамінів, і це, як не дивно, також шкідливо для організму. Щоб уникнути отих «вітамінозів»  (у поганому розумінні), знайти золоту середину між трьома точками, треба повноцінно й різноманітно харчуватися. Інколи доводиться приймати вітаміни у таблетках, але не робіть цього без консультації у лікаря!

Втім, якщо хочеш мати гострий зір, гарне волосся, свіжу шкіру - не забувайте про вітамін «А» - перелік груп вітамінів подано латинськими літерами - (риба, жовток яйця, червоні й жовті овочі та фрукти).

Зміцнює кістки, зуби вітамін «Д» (риба, жовток яйця, сир, масло).

Вітамін «Е» підтримує молодість клітин, оновлює їх (крупи, олія, горіхи).

За нормальне згортання крові відповідає вітамін «К» (капуста, шипшина, петрушка).

Зміцнює імунітет вітамін «С» - аскорбінова кислота (свіжі фрукти й овочі). Погодьтесь, це краще, ніж купувати «аскорбінку» в аптеці.

Врівноважує нервову систему вітамін «Р», який також міститься у свіжих овочах та фруктах.

На процеси у мозку позитивно впливає вітамін «В» (необроблені зерна пшениці, печінка, м'ясо, дріжджі).

Регулярно споживаючи молоко, збагатиш організм вітаміном «Н», який також сприяє гарному вигляду шкіри й волосся.

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.