Як тільки зацвіте черемха, наче дівчина одягнула білу весільну сукню, заготовте цвіт деревця і засушіть його:
-1 чайну ложку цвіту запарюють у 200 мл окропу протягом 20 хвилин. (Посуд має бути закритим). Проціджують. Такий напар допомагає при головних болях і безсонні. Краще його випити на ніч.
ПРОСТУДНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ
-До 200 мл сухого білого вина додати 1 чайну ложку кориці. Добре розмішати. Довести до кипіння, але не кип’ятити. Випити гарячим на ніч.
-Приймати інгаляції напаром засушеної подрібненої трави чебрецю. Кількість і тривалість процедур протягом дня – довільна.
ПОЧЕРВОНІННЯ ГОРЛА
Протипоказані будь-які гарячі страви і чаї. Їх їсти, пити тільки теплими. Температура має сягати не більше +36 С.Уникати шоколаду, цукерок, меду, солі, які можуть спричинити ще бульше подразнення. Цитрусові також зашкодять. Час від часу їсти злегка підігріте на водяній бані вершкове масло.
БРУСНИЦЯ І МЕЛІСА ЗАВЖДИ НАПОГОТОВІ
У народі цю недугу називають грудна жаба, задуха. У фаховій медицині – стенокардія. Є чимало засобів її лікування. Але зверніть увагу на два з найдоступніших з них (за порадами народних зцілителів):
-Щодня споживати хоча б 100 г свіжих або заморожених ягід брусниці.
-Пити чай з меліси. Готують з розрахунку – 1 чайна ложка засушеної подрібненої рослини на 200 мл окропу. Протягом дня випити дві таких порції.
ЗБІЛЬШЕННЯ ЛІМФОВУЗЛІВ
-Щодня пити по 50 мл свіжого соку з кореня лопуха великого. На жаль, лікування належить до сезонних. Адже цей сік не консервують.
ТАЛАБАН НЕ ПІДВЕДЕ
Для поліпшення травлення, особливо при зниженій секреції шлунка, навесні вживають салат з молодих листків талабану. Їх приправляють олією, можна й поперчити, додати дрібку солі. Денна норма – хоча б 75 г. Їдять салат за 30 хвилин до обіду та вечері.
ШКІДНИК, АЛЕ КОРИСНИЙ...
Лікуючи туберкульоз шкіри, у давніші часи використовували медведку польову. Спійманих шкідників сушили і перетирали на порошок:
-Його ковтали тричі на день по третині чайної ложки і запивали теплою водою – 150 мл, а ще краще квасом. Вживати порошок потрібно за 15-20 хвилин до їди. Через 10 днів лікування робити перервуна 3-4 дні. Протягом року – не більше 5-6 курсів.
ПОЗИТИВНИЙ ВПЛИВ БУЗИНИ
Марно зневажають бузину, бо у разі запалення сечового міхура:
-1 столову ложку засушених квіток бузини чорної залити окропом – 0,5 л. Кип’ятити на малому вогні 3 хвилини. Процідити. Випити протягом дня за три рази у перервах між вживанням їжі.
-Аналогічно використовують подрібнений корінь бузини чорної. Але беруть тільки свіжу сировину, заливають окропом і варять на малому вогні 7-8 хвилин.
Курс лікування – до повного одужання.
ПРАГНЕННЯ СХУДНУТИ
Той, хто прагне схуднути, дотримується строгої дієти. Але відчуття голоду завжди переслідує його. Тоді їжте волоські горіхи (не більше 100 г на день). Вони – джерело корисних жирів, вітамінів та необхідних людському організму мікроелелментів.
ПРОТИ СПІТНІННЯ
Якщо постійно пітніють руки чи ноги, то для їх вмивання використовуйте не мило, шампуні, а харчову соду.
Тарас ЛЕХМАН