Для розширення судин не обов’язково пити каву чи коньяк. Спробуйте такий народний засіб лікування:
-Взяти 10 ядер волоських горіхів, 200 г родзинок )ізюму), 200 г кураги (без зерен), 2 лимони (від шкірки не очищати). Все подрібнити, ретельно перемішати і додати 0,5 кг меду. Знову все ретельно перемішати. Вживати по 1 чайній ложці чотири рази на день за 20-25 хвилин до їди.
Застереження! Протипоказано при цукровому діабеті й алергії на мед!
МІДНА ТЕРАПІЯ
Якщо болять м’язи ніг:
-Упродовж дня носити у передніх кишенях штанів дві мідні пластинки (кожна – по 50-60 г за вагою). Ввечері класти їх у соляний розчин – 2 чайні ложки солі на 250 мл води. Тримати пластинки у ньому до ранку. Вранці витерти їх ватою і повторити процедуру на день. Такий метод аж ніяк не суперечить і не протидіє іншим запропонованим вам лікувальним засобам. Вважайте його допоміжним. Гірше не стане...
ЖІНОЧІ НЕДОМАГАННЯ
Під час болісних місячних:
-1 столову ложку засушеного подрібненого кореневища касатника болотного (жовтого) залити окропом – 200 мл. Варити на малому вогні 7-8 хвилин. Настоювати 2 години у посуді під кришкою. Процідити. Пити по 3-4 столові ложки 5-6 разів на день у перервах між вживанням їжі.
-Такий же теплий настій використовують для спринцювання. Процедуру приймати двічі на день – вранці та ввечері перед сном.
ОТАКОЇ!..
Виявляється, що насіння цибулі також маж лікувальні властивості. Зокрема, у разі пониженого тиску:
-1 столову ложку засушеного насіння цибулі запарити у 200 мл окропу у посуді під кришкою. Через 1 годину процідити. Пити по 50 мл чотири рази на день за 15-20 хвилин до їди.
До речі, такий настій очищає кров.
ЛАРИНГІТ І ПОЛОСКАННЯ ГОРЛА
-Взяти по 1столовій ложці засушених подрібнених листя кропиви дводомної, кореневища лапчатки й 1 чайну ложку засушеного подрібненого листя шавлії. Збір засипати у термос і залити окропом – 0,5 л. Настоювати мінімум 2 години. Процідити. Теплим настоєм полоскати горло тричі на день. Процедуру краще приймати у перервах між вживанням їжі.
ВИТЯГУЄ МОРСЬКА СІЛЬ
Якщо під час запалення бронхів погано виходить слиз. Важке і болюче (пекуче) відхаркування:
-1 столову ложку морської солі розчинити у 0,5 л окропу. Вдихати гарячу пару протягом 10 хвилин (але через кожну хвилину вдихання робіть перерву на 30 секунд). Такі процедури приймати тричі на день.
Не хвилюйтеся, якщо спочатку трішечки запаморочиться голова.
ХИБНА ДУМКА
Дехто вважає, що порошки з лікарських рослин (їх готують із засушених корінців, кори, ядер плодів горіха, жолудя, каштана, крупного насіння...) можна запивати горілкою, принаймні, у мінімальних-мінімальних дозах. Мовляв, так у шлунку утвориться «настоянка», яка швидше подіє на хзворобу. Це – доволі хибна думка! Навпаки, тоді рослинний порошок втратить свої цілющі властивості, а то й призведе до загострення недуги. Тому рослинні порошки запивайте теплою водою і на деякий час відмовтеся від алкоголю.
ПРОЯВИ АЛЕРГІЇ НА ШКІРІ
-100 г подрібненої (ледь не на порошок) молодої дубової кори залити теплою водою – 1 л. Довести до кипіння і варити на малому вогні 30 хвилин. Настоювати 15-20 хвилин у посуді під кришкою. Процідити у ванну для купання з розрахунку на 50 л води. Купатися впродовж 15 хвилин. Процедуру приймати 20-25 вечорів поспіль, краще перед сном.
ЗЕЛЕНИЙ ХМІЛЬ
Покращить сон, позбавить від безсоння:
-2-3 подрібнених шишки хмелю запарити у 200 мл окропу. Настоювати 10 хвилин у закритому посуді. Процідити. Випити на ніч перед сном.
-Приймаючи ввечері перед сном гарячу ванну, додайте до неї 5-6 жмень шишок хмелю. Попередньо їх можна запарити у 3-4 л окропу і перелити у ванну.
Однаково використовують свіжі і засушені шишки.
ПОХМУРА ПОГОДА І ПОХМУРИЙ НАСТРІЙ
Особливо взимку, коли настали холодні похмурі дні, сонце тижнями «не дивиться» на землю з неба, ховається за густими сірими хмарами, у багатьох людей різко погіршується настрій, втрачається працездатність, виникає відчуття апатії... Щоб хоч трохи послабити цей депресивний стан:
-Їжте на день хоча б по половині плитки натурального чорного шоколаду.
-Допоможуть фрукти – ківі, апельсини, мандарини, гранати, банани.., наші яблука та груші.
-Пийте плодово-ягідні соки, але тільки теплими.
-Хоч таке важко вдасться у наш тривожний час, проте намагайтеся думати про приємне.
Тарас ЛЕХМАН