Найчастіше харчові продукти (м’ясні, рибні, консервації...) псуються влітку. А все через спеку. На додачу недбало помили ововчі, фрукти... Наслідок – харчове отруєння, ботулізм. Тоді негайно звертайтеся до лікаря! Утім, як тільки відчули недугу, пийте якомога більше теплої джерельної води. Допоможе міцний чай з м’яти перцевої, який спричиняє блювоту і таким чином очищаємо шлунок, стравохід. Готують з розрахунку:
-5 столових ложок подрібненої рослини (свіжої або засушеної) на 1 л окропу.
ТРІЩИНИ МІЖ ПАЛЬЦЯМИ
Ще одна неприємність літньої спеки, коли між пальцями ніг з’являються тріщини, які кровоточать, нестерпно печуть. Один із засобів порятунку:
-7-8 столових ложок подрібненої ромашки (беруть свіжу або засушену рослину) засипати у широкий посуд і залити 7-8 літрами окропу. Настояти до літеплої температури у закритому посуді. Не проціджувати. Тримати ступні ніг у воді впродовж 15-20 хвилин. Коли ноги висохуть (бажано не витирати рушником), тріщини змащують йодом. Процедуру приймати двічі на день (вранці та ввечері перед сном).
Подбайте про зручне взуття.
...АЛЕ ЗАШКОДИТЬ ПЕЧІНЦІ
І лікарі, і народні зцілителі радять хворим на туберкульоз легень пити щодня по 2-3 свіжих курячихяйця.
Застереження: однак вони можуть зашкодити печінці, тим паче, коли ви вже відчуваєте негаразди з неою.
БУДЬ-ЯКІ ФОРМИ ТУБЕРКУЛЬОЗУ
-Змішують в однакових пропорціях мед, свіжий сік моркви і молоко. Вживають по 150 мл на день. Порцію доречно розподілити на 3-4 рази.
Застереження: протипоказано при цукровому діабеті й алергії на мед.
ВІДВАР З КВІТОК ПИЖМА
У разі інтоксикації, спричиненої туберкульозом легень, готують відвар з квіток пижма звичайного:
-1 столову ложку засушених подрібнених квіток залити окропом – 200 мл. Настояти до літеплої температури у посуді під кришкою. Процідити. Цю порцію випити протягом дня за три рази у перервах між вживанням їжі. Курс лікування – 21 день. Повторити через 4-5 днів.
Застереження: протипоказано при вагітності!
ЗАМІСТЬ КРАПЕЛЬ
Дітям протипоказано давати спиртові настоянки з лікарських рослин, в т.ч. з кореня валеріани для заспокоєння нервової системи. Натомість готують чай з наземної засушеної і подрібненої частини рослини:
-1 чайна ложка сировини на 200 мл окропу. Настоюють 20 хвилин у посуді під кришкою. Проціджують. Цю порцію слід випити протягом дня за 5-6 разів і тільки під час загострення недуги. Він дитини має становити 5-6 років.
НЕЖИТЬ: ЧИМ ЗАКАПУВАТИ НОСА
Молоді зелені стебла цибулі подрібнюють на м’ясорубці. Через марлю відтискають сік, яким закапують носа:
-По 3-4 краплі у ніздрю.Процедуру приймати 3-4 рази на день. Заготовляйте сік на добу (не більше) і зберігайте у холодильнику.
Сік самої цибулини більш пекучий і може спричинити подразнення.
Щоб мати молоді стебла цибулі цілоріч, її пророщують у посудинах з водою.
ВТАМУВАТИ ПЕЧІЮ
-1 столову ложку свіжого або 2 столові ложки засушеного листя подорожника засипати у термос і залити окропом – 300 мл. Настояти мінімум 2 години. Процідити. Цю порцію випити протягом дня малими ковтками. Вживати тільки під час загострення недуги.
УНИКНУТИ...
Щоб уникнути печії, декому не варто споживати (або обмежуватися у вживанні) насіння соняшника.
ШКІДЛИВА ЗВИЧКА
Якщо регулярно жувати свіже листя щавлю, але не ковтати його, а випльовувати, то це зменшить потяг до куріння.
ПРИКЛАДАЮТЬ МОХ
До місць порізів, ан, які час від часу кровоточать, прикладають свіжий мох, зрізаний зі стовбурів дерев. Процедуру приймають двічі на день по 30-40 хвилин.
Мох слід заготовляти у відносно чистих екологічних місцях і промивати його теплою джерельною водою.
Тарас ЛЕХМАН