Останні новини

А ЛИПИ ЦВІТУТЬ…

 

 

Червень годі уявити без золотого цвіту липи (ботанічна назва – липа серце листа). У північних регіонах України вона цвіте аж до липня. А от у липні  заготовляють смужки молодої зеленкуватої кори, з якої виготовляють кошики для збирання грибів, ягід, легке літнє взуття. Тому липень і назвали липнем.

У народній медицині засушений липовий цвіт (його потрібно зберігати у щільно закритій тарі) здебільшого використовують при застуді. Але найцінніші ліки від багатьох недуг – липовий мед. Тому пересувні пасіки часто ставлять там, де росте багато лип.

**

Застуда:

-1 столову ложку липового цвіту залити окропом – 200 мл. Настояти 10 хвилин у посуді під кришкою. Процідити. Протягом дня випити дві таких порції

-2 столові ложки подрібнених молодих гілочок липи (можна додати гілочки кущів смородини, малини, порічок) залити теплою водою – 1 л. Довести до кипіння і варити 7-8 хвилин. Настояти 1 годину у посуді під кришкою. Процідити. Відвар випити протягом дня, але теплим.

До речі, в Галичині такий відвар називали польським словом «гарбата» - чай.

**

Підсилити імунну систему допоможе рослинний збір:

-Липовий цвіт, трави чебрецю, материнки звичайної, квіти бузини чорної, вересу (брати в однаковій кількості). 1 столову ложку засушеного подрібненого збору засипати у термос і залити окропом – 0,5 л. Настояти мінімум 2 години. Процідити. Випити протягом дня за 4-5 разів. Курс лікування – місяць.

**

Атеросклероз:

-Взяти в однаковій кількості цвіт липи, глоду, листя подорожника і шишки хмелю звичайного. 2 столові ложки засушеної подрібненої суміші залити окропом – 300 мл. Настояти 10 хвилин у посуді під кришкою. Процідити. Цю порцію випити протягом дня за 4-5 разів. Процес лікування може бути тривалим.

**

Ниркові захворювання:

-Взяти в однаковій кількості цвіт липи, бруньки тополі чорної, коріння гравілату міського і цикорію дикого. 1 столову ложку засушеної подрібненої суміші залити теплою водою – 400 мл. Довести до кипіння і варити 5-7 хвилин. Настояти 1 годину у посуді під кришкою. Процідити. Пити по 100 мл чотири рази на день за 20 хвилин до їди. Курс лікування – 21 день. Повторити через 10 днів. Протягом року – 5-6 курсів лікування.

**

З попелу липового дерева готують дрібненький порошок і приймають його по 2 чайні ложки чотири рази на день при проносах, здутті живота. Запивають теплою водою – 100 мл. Цим же порошком чистять зуби, лікують туберкульоз горла – полощуть тричі на день (1 чайна ложка на 200 мл теплої води).

Для отримання попелу з липи дрова спалюють на відкритому вогні.

**

Чай з липового цвіту рекомендують при цукровому діабеті і як заспокійливий засіб при тривалій нервовій напрузі.

**

Носові кровотечі та кровотечі з ран спиняють розведеною настоянкою розтертого насіння липи на оцті.

**

Щоби позбутися екземи, до ванн додають липовий цвіт (свіжий або засушений), а також щойно заготовлене листя (бажано молоде).

**

Застереження:

-Не можна заготовляти липовий цвіт, коли на ньому проступає липка речовина (цвіт липне), також, коли його вкрили дрібні комахи.

-Надмірне споживання липового чаю може призвести до імпотенції. Його не варто давати хлопчикам, хіба що в окремих випадках для лікування застуди (і то – обмаль).

Тарас ЛЕХМАН, м. Червоноград

 

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.