Найчастіше захворювання на грип спостерігаємо в осінньо-зимовий період, ранньою весною. Але воно може підступно переслідувати нас будь-якої пори року. Пропоновані засоби народної медицини однаково використовують як для запобігання недузі (профілактики), так і для лікування. Пам’ятайте, що краще запобігти, аніж потім лікуватися!
***
У раціоні харчування мають бути цибуля, часник, чорна редька, стручки перцю, хрін, лимон…
Не пийте холодного.
Узвари з сухофруктів, засушених ягід (малина, смородина, калина) сприяють пониженню температури.
***
Надійні ліки – ягоди калини (свіжі, або пересипані цукром – 1:1). Але якщо у вас не надмірно понижений тиск!
***
Майте у запасі варення з малини, чорної смородини, порічок. Допоможе у лікуванні чай із засушеного листя або молодих гілочок цих кущів.
***
Підсилить імунітет квашена капуста.
***
Корисно щоранку (за 30 хвилин до сніданку) спожити 1 чайну ложку меду.
Протипоказано при алергії на продукти бджільництва.
***
Щовечора перед сном приймати для ніг гарячу ванну. Можна трішечки додати гірчичного порошку.
***
-1 столову ложку засушених і подрібнених листя та гілочок брусниці залити окропом – 200 мл. Настояти 30 хвилин у посуді під кришкою. Процідити. Пити по 2 столові ложки 5-6 разів на день.
***
-Так само готують настій з бруньок берези. Але його потрібно випити протягом дня за три прийоми.
***
Закапують ніс свіжим соком цибулі. По три краплі у ніздрю Процедуру приймати тричі на день.
***
Свіжий сік алое закапувати в ніздрі по 5 крапель 5-6 разів на день.
***
-1 столову ложку сухих подрібнених плодів або листя малини залити окропом – 200 мл. Настояти 20 хвилин у посуді під кришкою. Процідити. Протягом дня випити 2-3 таких порції. Якщо для приготування настою використовувати плоди, то їх можна спожити.
***
-На ніч п’ють аналогічно приготовлений настій з листя малини і липового цвіту – 1:1.
***
-7-8 засушених плодів шипшини звечора покласти у термос і залити окропом – 400 мл. Настояти мінімум 8 годин. Вранці процідити. Пити по 100 мл чотири рази на день за 20 хвилин до їди. Курс лікування – тиждень.
***
-70-80 г (за вагою) ягід калини залити 1 л води. Кип’ятити 8-10 хвилин. Настояти 20 хвилин у посуді під кришкою. Процідити. Додати 3 столові ложки меду. Пити по 100 мл п’ять разів на день у перервах між вживанням їжі.
***
-Аналогічно готують відвар із засушених ягід бузини чорної. Але вживають по 50 мл тричі на день. Не більше і не частіше!
***
Для лікування грипу допоможе чай із за засушеного цвіту бузини чорної:
-1 столова ложка цвіту на 0,5 л окропу.
***
-2 столові ложки засушеного подрібненого листя суниці лісової залити окропом – 400 мл. Настояти 1 годину у посуді під кришкою. Процідити. Пити по 1 столовій ложці через кожних 2 години (8-9 разів на день).
***
-Аналогічно готують настій з плодів ялівцю. Але пити по 1 столовій ложці тричі на день за 20 хвилин до їди.
***
-1 столову ложку засушеного подрібненого кореня лопуха великого залити окропом – 200 мл. Кип’ятити на малому вогні 5 хвилин. Настояти 30 хвилин у посуді під кришкою. Процідити. Пити по 50 мл чотири рази на день за 15-20 хвилин до їди.
***
Понижує температуру чай з фіалки триколірної:
-1 столова ложка засушеної подрібненої рослини на 300 мл окропу. Настояти 30 хвилин у посуді під кришкою. Процідити. Пити по 100 мл тричі на день через 20 хвилин після їди. Не завадить додати скибку лимона.
Тарас ЛЕХМАН, м. Червоноград