Для зміцнення імунітету потрібно їсти кавунову редьку.
Хоч ця городня культура гірка, мало з чим поєднується, але вона більш корисна, ніж її чорна чи біла «сестри». Кавунова редька покращує виділення жовчі, має противірусні властивості, лікує від запальних процесів. Денна норма споживання – хоча б 75-100 г дрібно натертого коренеплоду. Достатньо місяця такого безболісного «лікування».
До речі, кавунова редька прекрасно зберігається у льосі чи в іншому холодному приміщенні.
ЧАСНИК, МЕД І ВОДА
Профілактика від застуди:
-Три великі зубці часнику подрібнити і залити окропом – 200 мл. Настояти 1 годину у посуді під кришкою. Не проціджувати! Потім додати 1 чайну ложку меду. Добре розмішати. Пити по 1 столовій ложці 7-8 разів на день. Достатньо двох тижнів вживання.
БУКОВІ ГОРІШКИ
Смачні та ще й корисні букові горішки! Адже вони містять багато речовин, які лікують хворе серце.
Олія з них допомагає при опіках. А якщо розвивається туберкульоз легень, то її п’ють по 1 чайній ложці чотири рази на день.
ПРИКЛАДІТЬ ДО ГРУДЕЙ
Щойно заготовлені розпарені листки фіалки триколірної прикладають до грудей жінок, коли на них з’являються висипи. Кількість і тривалість процедур протягом дня – довільна. На жаль, лікування належить до сезонних.
СОБАЧИЙ ПЕРЕЦЬ
Гірчак перцевий (народні назва рослини – собачий перець) використовують як засіб, що очищає рани, насамперед гнійні, і тамує біль. Для цього заготовляють усю наземну частину гірчака:
-2 столові ложки засушеної подрібненої рослини залити окропом – 0,5 л. (Співвідношення сировини і води можна пропорційно збільшувати). Кип’ятити на малому вогні 3-4 хвилини. Настояти 1 годину у посуді під кришкою. Процідити. Настоєм промивати рани 4-5 разів на день. На ніч перед сном – обов’язково!
ОЛІЯ І СІК ЦИБУЛІ
-Болять пальці ніг, особливо після того, як доводиться багато ходити?..
Змішати соняшникову олію і свіжий сік цибулі – 1:1. Сумішшю натирати на ніч пальці ніг й одягати товсті шерстяні шкарпетки.
ПОРОШОК З ЖОЛУДІВ
Для зміцнення ясен:
-Достиглі жолуді сушать, вилучають ядра і перетирають їх на порошок. 1 десертну ложку порошку залити окропом – 200 мл. Настояти у посуді під кришкою до літеплої температури. Не проціджувати. Полоскати ротову порожнину 3-4 рази на день (краще після вживання їжі). Щоразу готувати свіжий настій.
КРАСИВЕ І КОРИСНЕ
Щойно зірвані свіжі (але аж ніяк не зів’ялі, опалі!) пелюстки червоної (!) троянди засушити і подрібнити. З них готують настій для покращення зору:
-1 столову ложку пелюсток залити окропом – 0,5 л. Настояти 30 хвилин у посуді під кришкою. Процідити. Цю порцію випити протягом дня за 3-4 рази. Курс лікування не є обмеженим.
Водночас таким настоєм промивають очі вранці та ввечері перед сном.
ЛОФАНТ АНІСОВИЙ
Варто знати! Вживання в їжу молодого листя лофанту анісового (городня культура, яка вже кілька десятків років культивується в Україні) підвищує потенцію в чоловіків і ефективно сприяє лікуванню простатиту. Ця рослина також здатна зменшувати ріст злоякісних пухлин.
ДОВІРТЕСЯ ДЯГЕЛЮ
Свіжий сік з кореня дягелю лікарського заспокоює зубний біль і біль у вухах!
ЛІКИ З ГРЯДКИ
Селера допоможе схуднути тим, у кого був порушений обмін речовин в організмі. Денну норму споживання встановлюють індивідуально.
ДОСТУПНА ВСІМ
Калій – один з найважливіших елементів захисту від серцевих недуг. Його вдосталь міститься у… печеній картоплі. Але їсти її корисніше з… лушпайками. Перед приготуванням картоплю добре помити.
Тарас ЛЕХМАН