Як то кажуть, і старим, і малим смакують вишні. Але ще й варто знати про їхню користь для здоров’я!
Ягоди вишні зменшують бродіння в кишківнику, послаблюють при закрепах.
Вони є загальнозміцнюючим засобом при анемії.
Їх вживають при запаленні дихальних шляхів.
Вишня очищає, збагачує необхідними елементами кров. (Добра кров!).
Вживання плодів з… молоком дає позитивні наслідки у лікуванні артриту.
Щоб схуднути, їжте більше ягід вишні!
Скористайтеся сезоном! Але обмежуйтесь у вживанні вишень (особливо малосолодких плодів), якщо відчуваєте у роті гіркоту, у вас підвищена кислотність шлункового соку, маєте хворі нирки…
ЧЕРЕШНЯ – ЯГІДКА СОЛОДКА
Жартують: «Черешня – сестра вишні», і навпаки. Але обидві ягоди корисні по-своєму!
Плоди черешні мають загальнозміцнюючі властивості, покращують апетит.
Їх вживають при підвищеній кислотності шлункового соку, виразці шлунка чи дванадцятипалої кишки.
Свіжий сік з ягід черешні (бажано брати плоди темних кольорів) корисно пити по 100 мл тричі на день при недокрів’ї, закрепах, атеросклерозі та гіпертонії.
АЛИЧА З ПОМІДОРАМИ
Стан здоров’я людини значною мірою залежить від правильного харчування. Але інколи таки кортить скуштувати «забороненого плоду»… Отож, для тих, кому не бажане вживання оцту та цукру:
-Консервуючи помідори, до трилітрової банки кладуть 12-15 плодів аличі. Вони успішно замінять і оцет, і цукор, забезпечать хороше зберігання консервації.
ПАНКТЕАТИТ ПІДДАЄТЬСЯ ЧОРНОБРИВЦЯМ
З чорнобривців здавна готують чудодійні чай, цілющі відвари. Один із засобів лікування панкреатиту:
-1 чайну ложку засушених подрібнених квітів чорнобривців залити окропом – 200 мл. Настояти 20 хвилин у посуді під кришкою. Процідити. Настій пити теплим по 50 мл чотири рази на день за 15-20 хвилин до їди. Або по 1 столовій ложці через кожну годину.
НАСТОЯНКА З ЧОРНОБРИВЦІВ
Для хворої печінки, при поганому травленні:
-50 г (за вагою) засушених подрібнених квітів чорнобривців залити горілкою – 0,5 л. Скляний посуд герметично закрити. Настоювати протягом 21 дня у темному, але теплому місці. Процідити. Потім настоянку зберігати у холодильнику. Пити по 1 чайній ложці тричі на день за 15-20 хвилин до їди. Дозу не збільшувати і не зловживати.! Приймати тільки в разі загострення недуги!
НА БУДЬ-ЯКИЙ ВИПАДОК…
Проти головного болю, артриту, захворювань серцево-судинної системи:
-Змішати 1 чайну ложку свіжого лимонного соку з 1 чайною ложкою соняшникової олії. Приймати щоранку натщесерце. Сніданок – через 30 хвилин.
Навіть, якщо вас уже не турбують ці недуги, то продовжуйте приймати суміш для профілактики. Не зашкодить!
ЧЕРВОНА ВОВЧАНКА
Найперші і найхарактерніші ознаки недуги: висока температура, дерматит, гострий поліартрит (насамперед дрібних суглобів у кистях рук), висипання на шкірі, червоні плями. Якщо діагноз підтвердив професійний медик, то для лікування, як допоміжний засіб:
-1 столову ложку свіжих подрібнених листків горіха волоського )засушених листків – 2 столові ложки) залити теплою водою – 200 мл. Довести до кипіння. Потім гріти на водяній бані 5 хвилин. Настояти 10 хвилин у посуді під кришкою. Процідити. Цю порцію випити протягом дня за 5-6 разів. Курс лікування – до повного одужання. Водночас приймайте аптечні препарати, рекомендовані лікарем. Один одному не буде протидіяти.
ОХРИПЛІСТЬ
Заклало горло і важко говорити, грудну клітку «забиває» слиз… Тоді вам знадобиться відхаркувальний засіб. Приготуйте відвар з медунки:
-1 столова ложка засушеної подрібненої трави (заготовляють під час цвітіння) на 200 мл окропу. Кип’ятити на малому вогні 7-8 хвилин. Настояти15 хвилин у посуді під кришкою. Процідити. Настій пити теплим по 100 мл двічі на день. Можна додати меду (до смаку).
Тарас ЛЕХМАН, м. Червоноград Львівської області