Засіб від укусів комарів:
-Змішати в однаковій кількості шампунь, соняшникову олію й оцет. Отриманою в’язкою сумішшю змащувати відкриті ділянки шкіри. Аж тоді йдіть у ліс, працюйте на грядці. Але візьміть зі собою власноруч приготовлений «антикомарин». Процедуру зволоження шкіри доведеться час від часу повторювати.
ОЗДОРОВИТИ КРОВ
Шкірні захворювання (висипи, лишаї, фурункули…) часто свідчать про хвороби крові. Для її оздоровлення п’ють березовий сік (свіжий, консервований). Денна норма – хоча б 600 мл. Тобто, по 200 мл тричі на день, або по 150 мл чотири рази на день.
ОБМІН РЕЧОВИН
Молоде свіже листя моркви покращує обмін речовин в організмі:
-2 столові ложки подрібненої сировини залити окропом – 0,5 л. Кип’ятити на малому вогні 3 хвилини. Настояти 30 хвилин у посуді під кришкою. Процідити. Цю порцію випити протягом дня за 4-5 разів у проміжках між вживанням їжі.
ПІДСОЛОДІТЬ МОЛОКО
Матерям! Щоб ваше молоко було для немовлятка солодким, щодня їжте по 100 г дрібно натертої моркви з цукром. (Цукор додають індивідуально до смаку).
УСКЛАДНЕННЯ?..
Для покращення сечовиділення добре пити відвар з молодого листя петрушки. Денна норма:
-2 столові ложки щойно заготовленої подрібненої сировини на 800 мл води. Довести до кипіння і кип’ятити на малому вогні 3 хвилини. Настояти 30 хвилин у посуді під кришкою. Перед вживанням процідити.
КИСЛА КИСЛИЦЯ ШЛУНКУ ЗНАДОБИТЬСЯ
Плоди дикої яблуні (народні назви – дичка, кислиця, кисличка) у свіжому вигляді, як правило, не споживають. Вони надто кислі, тверді, викликають оскому, подразнення шлунка. Але з них готують узвар у разі пониженої кислотності шлункового соку:
-100 г подрібнених засушених плодів (обов’язково вилучають зернятка) на 2 л води. Довести до кипіння і кип’ятити 7-8 хвилин на малому вогні. Настояти 1 годину у посуді під кришкою. Процідити. Денну норму споживання встановлюють індивідуально. Пити тільки у разі загострення недуги.
ЗАСІБ ЗАПОБІГАННЯ
Той, хто регулярно п’є ромашковий чай, підпадає меншому ризику захворіти на онкологію. Оптимальне приготування:
-1 чайна ложка засушеної подрібненої ромашки (якщо не заготовили, то можна придбати в аптеках) на 200 мл окропу. Настоювати 10 хвилин. Перед вживанням процідити. Протягом дня пийте стільки порцій, скільки смакує. Меду чи цукру краще не додавати.
Застереження: чай з ромашки не вживають при пониженому тиску. Вона діє заспокійливо, спричиняє сонливість.
ПОДАЛІ ВІД ПОДАГРИ
-Соснові бруньки подрібнюють, запарюють окропом (потрібно настояти хоча б 10 хвилин у посуді під кришкою), перекладають у марлю і гарячим (як тільки зможете витримати) накладають на хворі суглоби. Кількість і тривалість процедур протягом дня – довільна. Але на ніч перед сном приймайте її хоча б упродовж 30 хвилин.
Застереження: будьте обачними, щоб не отримати опіків на шкірі!
Тарас ЛЕХМАН, м. Червоноград Львівської області