Систематичне вживання ягід чорниць відновлює і поліпшує кровопостачання сітківки ока, що покращує зір. Влітку неодмінно скористайтеся сезоном на «іванову ягоду» (ще так у народі називають чорницю)! Інших пір року їжте заморожені ягоди, чорничне варення, джеми, пийте узвар із засушених ягід чорниці.
ЖОВТЯНИЦЯ - НЕ БІДА!
- 3 чайні ложки подрібненого листя ясена (використовують і засушене, тоді - 4 чайні ложки) залити окропом - 400 мл. Настояти 10-15 хвилин у посуді під кришкою. Процідити. Пити по 50 мл чотири рази на день за 15-20 хвилин до їди. Не перевищувати дози!
ЗАКРИТИЙ ГЕМОРОЙ
- 1 столову ложку засушеної подрібненої (ледь не на порошок) суміші водяного перцю, квіток льону, кори дуба залити розтопленим (гарячим) внутрішнім свинячим смальцем - 200 мл. Добре розмішати. Настояти до літеплої температури. Знову розтопити, але вже на водяній бані. Процідити. Охолоджену отриману мазь наносять на клаптик марлі і вводять у пряму кишку. Процедуру краще приймати на ніч.
ЯКУ ЦИБУЛИНУ БРАТИ?..
Народні зцілителі радять, що з лікувальною чи профілактичною метою краще споживати білу цибулю, сік з неї. Ідеться про застуду, ревматизм, хвороби серця...
НЕ ТЕ З'ЇВ...
Тільки у випадку легкого харчового отруєння:
- Половину середньої за розміром цибулини (краще брати білого кольору) подрібнити на тертці. Отриману масу залити теплою водою (200 мл) і додати 1 чайну ложку яблучного оцту. Добре розмішати. З'їсти за раз.
Застереження: цей лікувальний засіб - тільки для дорослих!
ШЛУНКОВИЙ БІЛЬ
Відчуваєте гострий біль у шлунку?..
- 3 столових ложки засушеного подрібненого збору трав звіробою, полину гіркого, м'яти перцевої, квітів ромашки (брати в однаковій пропорції) засипати у термос і залити окропом - 1 л. Настояти мінімум 2 години. Процідити. Протягом дня випити за 6-7 разів.
Але при загостренні виразкової хвороби шлунка неодмінно звертайтеся до лікаря! Пропонований рецепт лише тимчасово призупинить біль. Однак лікувальний ефект буде мізерним. Пийте хіба що для профілактики.
ПРОТИДІЯ
Чай з подрібнених молодих гілочок чорної смородини, малини і калини, можна додати вишні (беруть в однаковій кількості) протидіє запальним процесам в організмі. Приготування:
- 2 столових ложки подрібненої сировини на 0,5 л теплої води. Довести до кипіння і кип'ятити 5 хвилин. Настояти 20 хвилин у посуді під кришкою. Перед вживанням процідити.
Такий чай п'ють здебільшого холодної пори року.
ПОДВІЙНИЙ ЕФЕКТ
Ромашковим чаєм не тільки промивають очі у разі запалення, а й закапують їх. Приготування:
- 1 столову ложку засушеного подрібненого ромашкового цвіту залити окропом - 200 мл. Настояти до літеплої температури у посуді під кришкою. Процідити через марлю, складену вчетверо.
Промивати очі 3-4 рази на день, а через годину після кожної процедури закапувати в очі по 3-4 краплі.
ВАРИКОЗНІ ВУЗЛИ
- 4 столових ложки квіток акації білої (однаково використовують і свіжу сировину, і засушені квітки) засипати у склянку банку і залити горілкою - 200 мл. Посуд герметично закрити. настояти 12-14 днів у темному, але теплому місці. Не проціджувати. Настоянкою 2-3 рази на день змащувати хворі місця. На ніч перед сном - неодмінно!
* * *
- Таку настоянку, але 4 столових ложки сировини на 0,5 л горілки, можна пити по 1 чайній ложці двічі на день - вранці та ввечері за 15-20 хвилин до їди. Не зловживати!
ОБІЙТИСЯ БЕЗ ГРИБІВ
Для багатьох гриби (смажені, варені, мариновані, солені...) - один з найулюбленіших харчових продуктів. Однак, якщо у вас виявили глисти, то доведеться відмовитися від грибного «делікатесу» аж до повного одужання!
...А маринований оселедець аж ніяк не зашкодить! Навпаки, допоможе позбутися паразитів...
Тарас ЛЕХМАН