* * *
Якщо бліду шкіру обличчя регулярно змащувати свіжим соком моркви, то неодмінно з'явиться рум'янець!
Для цього корисно пити й свіжий морквяний сік. Денна норма - 150-200 мл. Але через 3-4 дні вживання робіть на 1-2 дні перерву.
* * *
Щоб шкіра виглядала гарною, влітку їжте ягоди полуниці, суниці лісової, малини, чорниці...
* * *
Позбутися веснянок допоможе гарбузова шкірка:
- 100 г подрібненої на невеличкі шматки сировини залити теплою водою - 1 л. Довести до кипіння і кип'ятити 5-6 хвилин. Настояти до літеплої температури у посуді під кришкою. Процідити. Вмивати обличчя 2-3 рази на день. Достатньо двох тижнів процедур.
* * *
Жовті або руді плями на обличчі можуть свідчити про захворювання печінки, поганий обмін речовин в організмі. Отож, аби їх позбутися, потрібно, насамперед, лікувати недуги. Попри засоби народної медицини, звертайтеся до лікаря!
Утім, щоб хоч якось «загримувати» небажані плями:
- Розітріть долонями зелень петрушки, щоб проступив сік. Отриманою масоб злегка натирайте обличчя впродовж 3-4 хвилин. Робіть це 2-3 рази на день. Через 20 хвилин вмийтеся теплою водою. І так 20-25 днів поспіль. Якщо необхідно, то повторіть процедури через 10-12 днів.
- Водночас корисно пити свіжий сік із зелені або коренеплодів петрушки - по 1 столовій ложці 3-4 рази на день за 15-20 хвилин до їди. Він лікує печінку, сприяє травленню. Додавайте петрушку до салатів, супу...
P.S. Зелень петрушки можна вирощувати і взимку у вазонах.
* * *
Зморшки на обличчі:
- Шампіньйони розрізати на кружельця, змочити у вершках і накладати у вигляді маски на обличчя. Через 20 хвилин змити теплою водою. Процедуру приймати 3-4 рази на тиждень, краще ввечері перед сном.
- Так само (але без використання вершків) прикладають або натирають обличчя свіжими розрізаними огірками, помідорами. Головне, щоб овочі були без вмісту нітратів. Бо така «косметика» тільки зашкодить!
* * *
- Прагнучи позбутися прищів на обличчі, їх натирають скибками лимона (чи лимонним соком). Проте, ця процедура категорично протипоказана при сухій шкірі.
* * *
- Ванни з любистку, барвінку омолоджують шкіру. Хвоя (голочки сосни, ялини) сприяє виведенню зайвих солей, шлаків...
З легким паром!
* * *
Щоб волосся стало еластичним, двічі на тиждень вмивайте голову у відварі кори верби:
- Жменя молодої подрібненої кори на 6-7 л окропу. Кип'ятити 5 хвилин. Настояти у посуді під кришкою до температури +36-38 С. Перед вмиванням процідити.
* * *
При облисінні:
- 100 г (за вагою) засушеного подрібненого листя кропиви дводомної залити 2 л теплої води. Додати 1 столову ложку оцту. Настояти 4 години. Потім довести до кипіння і кип'ятити на малому вогні 3-4 хвилини. Настояти у посуді під кришкою до температури +36-38 С. Вмивати голову. Через 20 хвилин ополоснути теплою водою. Процедуру приймати двічі на тиждень.
Тарас ЛЕХМАН
м. Червоноград
Львівської області