Останні новини

З ДВОХ ДЕРЕВ

 

 

Вмивайте голову у відварі кори дуба і верби:

- По три столових ложки сировини на 6-7 л води. Довести до кипіння і кип'ятити 10 хвилин. Настояти у посуді під кришкою до оптимальної для миття голови температури. Перед миттям процідити. Приймати процедуру двічі на тиждень.

Кора дуба зміцнює корінці волосся, а кора верби живить їх.

ВМИВАЄМО ОЧІ

Коли від перевтоми очей погіршується зір, та й самі очі печуть:

- Свіжий сік моркви розбавити теплою водою - 1:1. У суміші змочувати тонку лляну тканину і прикладати до очей. Кількість і тривалість процедур протягом дня - довільна.

Також корисно пити сам морквяний сік. Хоча б 150 мл на день.

ПОСИЛЮЄ ЗІР

Виявляється, що сира цибуля здатна посилювати зір. Отож, одна цибулинка на день зі скибкою чорного хліба не зашкодить.

«НА ХОДУ»

Не варто курити «на ходу». Бо внаслідок руху легені працюють активніше, відтак у них потрапляє від цигарки більше шкідливих речовин. Краще постояти (посидіти) і перекурити. А ще краще - забути про цигарки!

ПОЗБАВЛЯЄ ПОТЯГУ

Годі стриматися від надмірного вживання алкоголю?.. Тоді:

- 1 столову ложку засушеного подрібненого листя любистку залити окропом - 0,5 л. Настояти 30 хвилин у посуді під кришкою. Процідити. Протягом дня випити за 3-4 рази.

Не зашкодить і таке: коли готуєте борщ з червоного буряка, то додайте до нього кілька свіжих листичків любистку.

ЩОБ НЕ ПІТНІЛИ НОГИ

- 3-4 жмені шкарлуп волоських горіхів разом з перетинками ядер кип'ятити впродовж 10 хвилин у 6-7 л води. Посуд накрити кришкою. Коли вода досягне оптимальної температури, парте ноги. Перед тим проціджувати воду не обов'язково. Процедуру приймати 3-4 оази на тиждень, краще ввечері перед сном.

В'ЯЖУЧИЙ ЗАСІБ

Ревінь городній використовують у народній медицині як в'яжучий засіб при шлункових розладах:

- 1 столову ложку подрібненого кореня рослини залити теплою водою - 200 мл. Довести до кипіння і кип'ятити на малому вогні 10 хвилин. Настояти 20 хвилин у посуді під кришкою. Процідити. Пити по 1 столовій ложці 5-6 разів на день. А ось надмірне вживання такого відвару може призвести до проносу.

РАХІТ

Тим, у кого «крихкі» кістки, народні зцілителі радять їсти якомога більше смаженої (печеної) річкової риби. У ній багато фосфору, кальцію, інших елементів, необхідних для зміцнення кісток.

Рибна «дієта» особливо корисна для старших людей, а також для дітей, у яких підозрюють захворювання на рахіт.

«СРІБНА ВОДА»

Увечері при повному місяці поставте на підвіконня склянку (200 мл) за срібною ложкою і наповніть її водою. Вранці цю воду випийте натще малими ковтками.

Зцілителі вважають, що «срібна вода», настояна під повним місяцем, відновлює функції печінки.

МУДРА ГОЛОВА - НЕ БОЛИТЬ!

Старші люди стверджують:

- Хто взимку носить шапку з кролячого хутра, у того рідше болить голова.

При радикуліті доречно носити кролячу шубу...

Тарас ЛЕХМАН

 

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.