Останні новини

СУХА ЧОРНИЦЯ

 

 

У випадку розладів шлунка, проносу:

- 100 г (за вагою) засушених ягід чорниці залити горілкою -0,5 л. Посуд щільно закрити. Настояти 10 днів у темному, але теплому місці. Процідити. Пити по 1 столовій ложці чотири рази на день за 20 хвилин до їди. Якщо недуга розвинулася гостро, то пити по 1 столовій ложці 5-6 разів на день, але не зловживати!

Такі ліки - тільки для дорослих!

ЖАБІЙ

Дуже цікава народна назва цієї трав'янистої рослини - жабій. Але нічого не вбачаємо у ній, пов'язаного з жабами. Навпаки, росте на сухих грунтах - біля доріг, на схилах пагорбів, на полях, зустрінеш і на городніх грядках. Квіти у неї жовті, «губаті», або, як ще кажуть у народі, «варгаті». Насправді ж, ідеться про льонок звичайний, незмінного помічника при шкірних хворобах (зокрема - екземі). Цвіте льонок звичайний з травня по вересень. Утім, його найкраще заготовляти з серпня і до початку вересня. Збирають наземну частину рослини:

- 4-5 (можна і більше) жмень засушеного подрібненого льонка запарити у 10 л окропу. Настояти 20 хвилин у посуді під кришкою. Процідити у ванну. Температура води повинна сягати +42-44 С. Такі ванни доречно приймати 2-3 рази на тиждень, краще ввечері перед сном. Процедура має тривати не менше 20 хвилин. Курс лікування - довільний.

Не зашкодить рослина і для купелі дітей.

ЛЮБІ ЛЮБОЧКИ

Любочки осінні схожі на кульбабу, майже ідентичний цвіт. Але це зовсім різні трав'янисті рослини. На відміну від кульбаби, любочки цвітуть з липня і аж до перших снігопадів. Заготовляють наземну частину рослини під час цвітіння, сушать і потім подрібнюють. Любочки осінні добре лікують хвороби печінки:

- 2 столові ложки збору залити окропом - 400 мл. Настояти 20 хвилин у посуді під кришкою. Процідити. Пити по 100 мл чотири рази на день за 15-20 хвилин до їди. Курс лікування - місяць. Повторити через 20-25 днів. Протягом року - 4-5 курсів.

СПРИНЦЮВАННЯ ДЛЯ ЖІНОК

Фіброма матки:

- 5 столових ложок засушеної подрібненої трави парила звичайного залити окропом - 400 мл. Настояти 30 хвилин. Процідити. Використовувати для спринцювання. Процедуру краще приймати ввечері перед сном. Процес лікування може бути тривалим.

БУДЕ СМАЧНО!

Натуральний сік, щойно відтиснутий з ягід винограду (темних, зелених кольорів) покращує апетит:

- Пити по 100-150 мл три рази на день за 15-20 хвилин до їди, але не вранці натще.

Дітям, віком від 4-5 років, наполовину менше.

ЗА УМОВИ!..

Китайський лимонник доволі успішно прижився на українській землі. Чай з нього - стимулятор центральної нервової системи. Але його можна пити лише за умови нормального тиску!

Будьте обачними!

З ТРАВИ ЧЕБРЕЦЮ

Народний засіб лікування кашлю (навіть задавненого), бронхіту:

- 1 столову ложку засушеної подрібненої трави чебрецю залити окропом - 250 мл. Настояти 2 години у закритому кришкою і закутаному рушником посуді. Процідити. Можна додати 1 чайну ложку меду. Протягом дня випити за 4-5 разів. Дітям, віком від 4-5 років, таку дозу зменшити наполовину. Курс лікування - до повного одужання.

ТЕРНОВЕ ЛИСТЯ

При аденомі простати п'ють чай із засушеного подрібненого листя терену:

- 1 столову ложку листя залити окропом - 200 мл. Настояти 20 хвилин. Процідити. Пити по 50 мл чотири рази на день за 20 хвилин до їди. Після 21 дня вживання зробити перерву на 8-10 днів.

Якщо влітку вчасно не заготовили зеленого листя терену, то будь-якої пори його можна замінити молодою корою.

КУКУРУДЗЯНА ОЛІЯ

Для профілактики та лікування атеросклерозу:

- Пити тричі на день по 25 мл кукурудзяну олію. Курс лікування - місяць. Повторити через сім днів.

Тарас ЛЕХМАН

 

 

 
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.