Останні новини
01 жовтня 2024
30 вересня 2024

ПОПІЛ КАПУСТИ

 

У давнину для лікування нирковокам'яної хвороби використовували такий народний засіб:

- Засушені качан і корінь капусти спалювали на відкритому вогні, щоб утворився дрібний попіл. Потім цей попіл вживали на 1 столовій ложці тричі на день за 20 хвилин до їди, запиваючи теплою водою - 100 мл. Курс лікування - 21 день. Не більше!

І ЗНОВУ ПРО КАПУСТУ...

«Кашку» зі свіжого листя капусти (але не беріть верхнього листя, а зі середини), змішану з яєчним білком (1:1), застосовують при пролежнях, опіках, гнійних ранах, геморої, виразках на шкірі та екземі шкіри...

Накладають у вигляді компресів. Кількість і тривалість процедур протягом дня - довільна. Однак перед кожною процедурою хворе місце потрібно ретельно помити теплою водою.

НАРИВИ

- Сік каланхое і соняшникову олію (брати у співвідношенні - 1:1) добре змішати. Суміш наносити  на місця наривів на 1 годину тричі на день. Після кожної процедури хворе місце промивайте теплою водою.

ТИМЧАСОВО...

Важко дихати?.. З'їжте м'ятну або ментолову цукерку. На деякий час вона має полегшати процес дихання. Але цукерка - не ліки... Негайно звертайтеся до медичного закладу!

ХОЛОДНИЙ НАСТІЙ

Жінкам при надмірних місячних:

- 1 столову ложку подрібненого листя суниці лісової (використовують і засушене) звечора залити холодною кип'яченою водою - 400 мл. Настояти мінімум 8 годин. Проціджувати не варто. Протягом дня випити за 5-6 разів.

З такою ж метою використовують цвіт фіалки триколірної.

З КАШТАНОВОГО ЦВІТУ

Дошкуляє геморой?.. Тоді:

- Щойно заготовлений цвіт каштанів перемолоти і відтиснути через марлю сік. Змочити у ньому клаптик тонкої лляної тканини, або ж клаптик марлі і використовувати її як тампон. Процедуру приймати протягом години ввечері перед сном. На жаль, таке лікування належить до сезонних, але, як стверджують народні зцілителі, воно є доволі ефективним.

«ПІДСМАЖЕНИЙ» ЦУКОР

У разі затяжного кашлю:

- На чистій сковорідці (без крапельки жиру) підсмажити цукор до темного кольору. Постійно підмішувати ложкою. 1 столову ложку «підсмаженого» цукру розчинити у гарячій воді - 200 мл. Протягом дня випити (за раз) три таких порції. Дітям - половину дози.

ВІД ГОЛОВНОГО БОЛЮ

- 2-3 жмені свіжого, або засушеного листя любистку залити окропом - 7-8 л. Настояти до температури +37-38 С. У настої вмивати голову 3-4 рази на тиждень. Така процедура (її краще приймати ввечері перед сном) позбавляє головного болю.

Для внутрішнього вживання корисний чай з любистку:

- 1 чайна ложка подрібненого засушеного листя на 200 мл окропу. Це - денна норма. Вживати тільки під час головного болю.

ПАМОРОЧИТЬСЯ

- 1 десертну ложку засушених подрібнених квітів нагідок лікарських залити окропом - 300 мл. Настояти 1 годину у закритому кришкою посуді. Процідити. Протягом дня випити за 5-6 разів. Вживати тільки під час загострення недуги.

НАДЛИШКОВИЙ ХОЛЕСТЕРИН

Салати з тертої чорної редьки сприяють виведенню з організму надлишкового холестерину. Денна норма - 50-65 г. Вживати хоча б 2-3 рази на тиждень.

Протипоказано при гострих шлункових захворюваннях.

КРАСА ШКІРИ

Наша шкіра підлягає різним захворюванням. Інколи навіть не здогадуємося: а звідки вони взялися?.. Це може бути причиною і хвороб внутрішніх органів (насамперед печінки, підшлункової залози, нирок), і послабленого імунітету організму, і проявом «негараздів» з кров'ю... Втім:

-При різних шкірних захворюваннях треба їсти якнайбільше шовковиці чорної чи білої. Ці плоди посилюють кровотворення, сприяють обміну речовин в організмі, що і позначається на красі та здоров'ї шкіри. Скористайтеся сезоном!

НЕ ТІЛЬКИ ПЛОДИ...

Молода кора барбарису сприяє відновленню жовчі, знімає запалення жовчного міхура, печінки:

- 1 столову ложку подрібненої сировини звечора засипати у термос і залити окропом - 400 мл. Настояти мінімум 8 годин. Вранці процідити. Протягом дня випити за 4-5 разів. (Пити тільки теплим). Курс лікування 25-30 днів. Повторити, якщо необхідно, через 12-15 днів.

Тарас ЛЕХМАН

 

 
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.