АПЕТИТНО!



Свіжа слива покращує апетит. На зиму її легко зберігати у морозильній камері. Вранці натще, за 20 хвилин до сніданку, з'їжте 1-2 плоди.
Корисне для покращення апетиту і сливове варення (1-2 чайні ложки натще). Але воно не повинно містити багато цукру.
ЙОДАНКА
Йодована вода (її можна придбати в аптеках, продуктових крамницях) корисна для людей, хворих на щитовидну залозу (зоб), уражених радіацією. Денна норма - хоча б 300 мл. Але час від часу робіть перерву у вживанні.
ЗАПАЛЕННЯ ШЛУНКА
Позитивно діє на шлунок свіжовичавлений сік моркви. Споживати потрібно по 100 мл натще, за 20 хвилин до  «легкого» сніданку.
ПІСЛЯ ЛІКУВАННЯ АНТИБІОТИКАМИ
Якщо людина важко хворіла і тривалий час вживала антибіотики (була в цьому необхідність!), їй потрібно скористатися «кабачковим сезоном». Кабачки - не тільки смачний овоч, а й дієтичний, мало подразнює шлунково-кишковий тракт, «скріплює» організм, очищає його. Ця городня культура містить мало цукру (зверніть увагу, хворі на цукровий діабет!), але багата на мінеральні речовини, на вітамін С.
Найкраще свіжі кабачки додавати до овочевих салатів.
ТОНІЗУЄ НАСІННЯ
Відвар з насіння подорожника тонізує шлунок, покращує травлення:
- 1 чайну ложку засушеного подрібненого насіння подорожника залити окропом - 200 мл. Кип'ятити на малому вогні 3-4 хвилини. Настояти 30 хвилин у закритому кришкою посуді. Процідити. Пити теплим (температура повинна сягати +37-38 С) по 50 мл чотири рази на день. Курс лікування - 21 день. Повторити, якщо необхідно через 25-30 днів. Протягом року - не більше 3-4 курсів лікування.
ДОБРОТНА І СМАЧНА ПРИПРАВА - ТЕЖ ЛІКИ!
У кого збуджена нервова система, вночі годі заснути... Порада:
- Додавайте до страв приправи з кропу, кмину, коріандру, базиліка та інших ароматичних, багатих на ефірні масла рослин. Частішу готуйте салати зі селери.
МАТУСЯМ!
У період годування дитини материнським молоком доведеться відмовитися від прянощів, особливо часнику, який не тільки надає материнському молоку специфічного смаку (немовлятко такого молока інколи не захоче пити), а й зменшує його утворення. Звісно, матусям на цей час доведеться забути про алкоголь, навіть слабке пиво!
АРИТМІЯ СЕРЦЯ
- 5-6 засушених плодів глоду, 1 чайну ложку подрібненого коріння валеріани, 1 столову ложку подрібненої, засушеної кропиви собачої (можна додати 3-4 листочки м'яти) залити окропом - 800 мл. Кип'ятити на малому вогні 5-7 хвилин. Настояти 1 годину у закритому кришкою посуді. Процідити. Пити по 100 мл двічі на день - вранці натще, за 20 хвилин до сніданку, і ввечері перед сном. Цих «ліків» має вистачити на чотири дні. Вживати тільки під час загострення недуги!
При такому захворюванні завжди консультуйтеся з лікарем, зокрема з  кардіологом!
КАПУСТА І БУРЯК
Хворі на гіпертонію часто потерпають від головного болю, особливо, коли різко підвищується тиск. У разі загострення недуги корисно їсти «нехитрий» овочевий салат:
- 100 г дрібно натертого відвареного червоного буряка змішати зі 100 г дрібно нарізаної квашеної капусти. Це - денна норма.
ПРАВИЛЬНО ЗАГОТОВИТИ
Кукурудзяні приймочки насамперед використовують для лікування хворої печінки і нирок. Головне - правильно їх заготовити і зберігати на весь рік до «нового врожаю».
Збирають кукурудзяні приймочки, коли достигають качани цієї городньої культури. Вибирають світло-жовті, червонуваті ниткоподібні «коси» кукурудзи. Сушать на повітрі (у добре провітрюваному місці) у затінку, щоб не почорніли. Зберігають у паперових пакетах у сухому місці. Подрібнюють тільки перед приготуванням відвару з них.
Т.Р. ЛЕХМАН, журналіст
м. Червоноград
Львівської області

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.