Останні новини

ВЕСНЯНІ ЛІКИ — НА ВЕСЬ РІК!Коли і які рослини заготовляти весною? Від чого вони лікують?..
* * *
ПІДБІЛ (МАТИ-Й-МАЧУХА). У квітні заготовляють квіточки рослини. Застосовують для лікування гострого й хронічного бронхіту, коклюшу.
ГОРИЦВІТ ВЕСНЯНИЙ. Квіточки і стебла заготовляють наприкінці березня - у квітні. Застосовують для лікування серцевих недуг.
ГЛІД КОЛЮЧИЙ. Цвіт заготовляють у квітні-травні. Спиртові настойки і чайї з нього тонізують серцевий м'яз, знижують збудження нервової системи.
БАРВІНОК. Листочки рослини заготовляють у квітні-травні. Допомагають при діабеті, гіпертонії, імпотенції; відварами з них промивають гнійні рани.
КОНВАЛІЯ. Цвіт рослини доречно заготовляти у травні. Його настоюють на спирту, готують чаї - добрі ліки для хворого серця. У народі конвалію так і називають - «квітка серця».
МОКРЕЦЬ (ЗІРОЧНИК). Найкраще заготовляти у квітні. Відваром з рослини промивають хворі очі.
БУЗИНА. Цвіт збирають у травні. Відваром з нього полощуть хворе горло (запалення, застуда...).
ЧЕРЕМХА. Цвіт черемхи заготовляють у травні. Чай з нього, але в маленьких дозах (п'ють на ніч) - добре снодійне.
БРУСНИЦЯ. Стебла з листочками заготовляють і квітні - на початку травня. З них готують чай, який лікує хворі нирки.
ЧОРНИЦЯ. Стебла з листочками доречно заготовляти наприкінці квітня - у травні. Із засушеної сировини готують відвари для хворого шлунка.
ЛІЩИНА ЛІСОВА. Листя заготовляють у травні. Відвари з нього допомагають при лікуванні варикозного розширення вен, нирковокам'яної хвороби, запалення передміхурової залози.
ГОРОБИНА ЗВИЧАЙНА. Цвіт збирають у травні, як тільки з'явився. Відвари з нього використовують як сечогінний, проносний і протизапальний засіб, при катарі верхніх дихальних шляхів.
КУЛЬБАБА. Свіжими листками рослини можна скористатися у квітні-травні, коли вона зацвілав. Їх розтирають у ступці і прикладають до бородавок.
ЛЮБИСТОК. Його листя найкраще заготовляти у травні, аби приготувати із засушеного збору знеболювальну спиртову настоянку. Також готують сечогінні та відхаркувальні чаї. Купання у любистку омолоджує шкіру.
РОЗХІДНИК ЗВИЧАЙНИЙ. Зацвітає рослина у середині травня. Саме тоді її найкраще заготовляти. Із засушеного збору готують настої для лікування запалення верхніх дихальних шляхів.
ЖОВТЕЦЬ ПОВЗУЧИЙ. Заготовляють у травні під час цвітіння. З нього народні зцілителі готують знеболювальні настоянки (на спирту або горілці). Але будьте обачними при їх вживанні! Рослина належить до отруйних!
ПОДОРОЖНИК. Листя можна заготовляти, починаючи з травня. У народній медицині ця рослина багатопрофільного використання. Ліки з подорожника мають відхаркувальну, обволікальну, антисклеротичну, антисептичну, кровоспинну... дії.
КВАСЕНИЦЯ ЗВИЧАЙНА. Заготовляють у травні під час цвітіння. З неї готують чай для покращення імунітету організму. А коли рослина відцвіла (червень), її додають до салатів.
* * *
Це лише мізерна частка «натяків» на весняні рослини, які дають здоров'я людині. Спасибі Природі!
Тарас ЛЕХМАН

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.