Останні новини
24 листопада 2023
24 листопада 2023
24 листопада 2023

ЛІТО — НА ПОРОЗІ...

Запитаємо: чим займаються діти під час літніх канікул? Відповідь буде очевидною: звісно, відпочивають! Але мова не про творчих дітей. Вони завжди живуть неспокоєм, пошуком, щось пишуть, малюють, про відпочинок, спілкування з друзями також не забувають, від чого черпають ще більше натхнення, у них з'являються нові ідеї, задуми. Принаймні, можу сказати таке про маліжан. Крім того, готуються до цікавого фестивалю “Рекітське сузір'я — 2018”, різноманітних конкурсів. Літня програма видасться насиченою. Тому годі марнувати час. Зрештою, коли займаєшся своєю улюбленою справою, тим, що до душі, то це також своєрідний відпочинок.

А поки що маліжани прийшли до читача з новими творчими доробками. Гортаю сторінки щойно віддрукованого часопису “Сузір'я Фест” (№6 (199), червень, 2018 р.) - загальнодержавної літературно-художньої газети для школярів та юнацтва, яку видає Міжнародна (Мала) Академія літератури і журналістики — Асоційований член Міжнародного центру ЮНЕСКО. Так, щойно початок травня, а вони завбачливо підготували червневий номер газети. І це вже традиційно, що левова частка матеріалів належить перу дітей. Цього разу на розсуд читача свої твори — поезія, проза, есе... представили юні автори (знову ж традиційно) з різних регіонів України — від Сходу до Заходу: Кристина Андреу, Дана Тітенко, Олена Лелюх, Ігор Матковський, Олена Власенко, Вікторія Шуберт, Владислав Лазорик, Дар'я Гузинець, Юліанна Кадар, Каріна Мішко, Валерія Форостяк, Ірина Матюшок, Олена Федюра, Володимир Орисенко, Іванна Кубицька, Анастасія Сиділо, Ольга Бучек. Юним авторам таки варто (!) повчитися у дорослих. Отож на сторінках часопису - вірші Христини Сирової-Ковалишин, Ангеліни Оборіної.

Що то за дитячо-юнацька газета без численних малюнків і фото (тим паче - художніх)?.. Ілюстрували її юні таланти Вікторія Свіщевська, Тетяна Матюшок, Соломія Мазуркевич та інші.

Як періодичне видання, жодна газета не обходиться без журналістських матеріалів - інтерв'ю, статей, заміток, нарисів. Тут приверне увагу читача доволі об'ємна з фото публікація ректора МАЛіЖу, головного редактора «Сузір'я Фест» Василя Тарчинця «Усі ми козацького роду»: у Вищому професійному училищі №20 м. Львова проведено героїко-патріотичний захід з ініціативи Львівського обласного товариства Міжнародної Асоціації «Козацтво» за участю Маршала Козацтва України, Героя Козацтва України Михайла Шитого... Втім, краще прочитати!

Прес-служба Червоноградського відділення МАЛіЖ вітає ученицю-дев'ятикласницю місцевої ЗШ №1 Ольгу Бучек з перемогою на Міжнародному конкурсі з української мови ім. Петра Яцика.

«Лідерські якості» - зарисовка поетеси, члена НСЖУ Ангеліни Оборіної про Василя Тарчинця, який відсвяткував 70-річчя.

Не залишать байдужими читача роздуми Катерини Максименко «Щоб не повторилося біди». Рядки її публікації - нагадування про трагедію у Чорнобилі.

«Сузір'я Фест» започаткувало нову рубрику «Живе у нашому місті знаменита людина». Юнкори Вараського відділення МАЛіЖ Тетяна Дмитренко й Анастасія Баранчук розповідають про надзвичайну людину - Надію Павлівну Повжик, «яка передає усі вміння, тонкощі створення найрізноманітніших ляльок, дарує надію, що казка прийде до кожного з нас...».

Про проведення дитячо-юнацького літературно-мистецького конкурсу «Літери ЛЕВА» (відбудеться 12-18 травня 2018 р.) докладно прочитаєте у публікації Лідії Ільків «Львів скликає талановиті літери».

Авторам-маліжанам бажаю творчих успіхів, плідної праці, веселих канікул і таки гарного відпочинку!

Тарас ЛЕХМАН, журналіст

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.