Останні новини
29 листопада 2023
24 листопада 2023
24 листопада 2023

СТЕЖКАМИ ДУХОВНОСТІ

Від виданої першої збірки до другої - “Під склепінням дивосвіту” (Червоноград: ФОП Панасюк Р.Т., 2018. - 112 с.) Надії Самсін, поетеси з с. Добрячин Сокальського району, минуло чотири роки. Що змінилося за цей час?.. Насамперед, автор творчо зросла, розширила діапазон тем, художню палітру, невпинно шукає нові форми вірша і вже встигла завоювати серця багатьох шанувальників поетичного слова. Принаймні, про це свідчать численні відгуки на Facebook Надії Самсін, куди вона час від часу ставить свої поезії. Ця авторка завжди залишається вірною собі. Віднайти істину в житті, Бога в серці (а такий пошук потрібно здійснювати повсякчас!) - концептуальний мотив її віршів. Вона також тяжіє до філософського осмислення навколишньої дійсності, боляче реагує на всі людські біди, негаразди у нашому суспільстві, по-материнськи вболіває за тих, хто зі зброєю в руках захищає Україну й веде нерівну боротьбу з московським загарбником. Тому поряд з глибоким ліризмом творам поетеси притаманний і драматизм:

“Чому невблаганно жорстоким став світ?

Бо душі людські зачерствіли.

І хоч ще пишніш в нім цвіте горицвіт,

Та ріки добра в нім зміліли”.

Збірка цілком вмотивовано розділена на шість розділів, а окремі з них — на цикли: “У молитві живу і люблю”, “Лети, голубко біла” (цикли “Я люблю тебе, мій рідний краю”, “Жити — Україні служити!”), “Ймення матері святе” (цикли “Я матусю свою усім серцем люблю”, “Вітання отцю Василю Білецькому”, “Я вважаю є потреба написати щось про себе”), “При нагоді шану віддаю красі-природі”, “Кохання — це троянди цвіт”, “А тепер всім на потіху трішки гумору і сміху”.

В одному з творів зізнається перед читачем: “Я закохана у вірші”. (Ні-ні! Не у власні. До написаного ставиться критично.  Адже завжди прагне творити щось краще, змістовніше... Мова — про” високу поезію взагалі!”). Відтак — свої думки, почуття прагне донести до людей поетичним словом:

“Під склепінням дивосвіту

Килим виткано із квітів...

Я слова в рядки складаю

І красу цю величаю”.

Пише Надія Самсін про духовність, Україну, український народ, воїнів-захисників Вітчизни, рідний край і родину; є у неї багато присвят...

Член Червоноградського літературно-мистецького об'єднання “Третій горизонт” Марія Обшарська виступила у збірці з грунтовним “післясловом” (чи замість “після мови”) про творчість Надії Самсін. Ілюстрував збірку художник Сергій Солодкий — колишній однокласник поетеси.

Тарас ЛЕХМАН, журналіст

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.