200-тий! ЮВІЛЕЙНИЙ!

Це знакова подія для юних вихованців Міжнародно (Малої) Академії літератури і журналістики, активних авторів, дописувачів! Вийшов друком 200-201-й номер газети “Сузір'я Фест” - популярного маліжанського часопису. Ось що читаємо у редакційній замітці:

“У червні цього року читачі і редакційний колектив урочисто відзначили 15 років нашої газети. Перші її сторінки “Мала Академія” виходили окремим додатком у правничій громадській газеті “Акцент”, потім побачив світ перший номер газети “СУЗІР'Я”.

Нині наше видання не тільки змінило назву, але й статус. Літературно-мистецька газета для школярів та юнацтва “СУЗІР'Я ФЕСТ” є Всеукраїнським виданням, яке поширюється у 19 областях України та за кордоном.

Неймовірних зусиль докладає до видання газети її засновник та головний редактор Василь Тарчинець. Дуже важко знайти кошти для оплати друкарських та поліграфічних робіт. Але попри всі економічні, соціальні, політичні негаразди, наш корабель пливе вірним курсом, привертає до себе все більше і більше шанувальників”. І тут щира подяка членам правління Академії, керівникам регіональних відділень МАЛіЖ, юним авторам за наполегливу працю.

Загалом ювілейний номер газети присвячений підсумкам також ювілейного XV фестивалю «Рекітське сузіря». Про його хід, підсумки розповідають публікації «Учасників фестивалю вітав і нагороди вручав Верховний Отаман Міжнародної Асоціації «Козацтво», Маршал Козацтва, Герой Козацтва України Михайло Шитий» (автор - Йосип Хамардюк), «Фестиваль творчості і добра», «Пам'ятний хрест посвятили, а музей МАЛіЖ не відкрили...» (Ольга Бучек), «Лауреати і переможці нашого фестивалю». Василь Тарчинець повідомляє у дописі: «Ангеліна Оборіна - почесний Академік МАЛіЖ». Як «Маліжани підкоряють інтелектуальний Олімп» йдеться в інтерв'ю керівника Слов'янського відділення Академії Марії Вакульчик з талановитою ученицею Софією Фуфлєвою.

Літературні твори, художні фото, малюнки надрукували Юстина Попко, Ірина Кошечкіна, Катерина Бубнова, Ксенія Магула, Ірина Шавша, Ігор Романчук, Ангеліна Струк, Анастасія Гономович, Лілія Сковронська, Марися Томашевська, Соломія Римик, Віктор Лазарович, Даша Чумакова, Олександра Колісник, Софія Ковальчук, Маркіян Лехман, Олена Федюра, Тетяна Попко...

І знову ж, як і в попередніх номерах, авторська географія охоплює ледь чи не всю Україну! Серед дописувачів приємно зустріти імена тих, хто ще вчора сидів за шкільною партою, відвідував навчальні курси МАЛіЖ, а сьогодні вони вже студенти вишів. Однак і далі залишаються вірними Академії, прагнуть активно співпрацювати з газетою.

На 16-ти сторінках «Сузір'я Фест» надруковано багато іншої цікавої інформації.

Тарас ЛЕХМАН, журналіст

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.