У НОВОМУ ФОРМАТІ

Часопис Міжнародної (Малої) Академії літератури і журналістики “Сузір'я Фест” починає виходити у новому форматі. Його черговий (10-11 (203-204), 2018 р.) номер прийшов до читача на 36 сторінках А4 уже не як газета, а як журнал-газета. Обсяг зріс удвічі. Поки що заплановано видавати два випуски на рік. Не без того, що періодичність зросте.

Звісно, зміна формату потребує й зміни концепції подачі матеріалів, доведеться по-новому планувати кожен номер. Тут мають бути присутні, окрім літературних творів, глибокі аналітичні дослідження, публіцистичні статті, інтерв'ю. Однак редакція не відмовляється і від оперативних повідомлень, «гарячих» новин.

Більшість сторінок видання - це окремі блоки-шпальти, підготовлені керівниками та слухачами відділень МАЛіЖ з різних регіонів України. Але традиційно ними представлені поезія, проза, журналістські дописи, фото (в т.ч. - художнє), репродукції малюнків, картин. Головний редактор видання, ректор МАЛіЖ Василь Тарчинець вкотре віддає ініціативу юним авторам, митцям. Як творче кредо, і далі звучить: «Дитячо-юнацький часопис твориться руками юних талантів!». А тут не тільки написання матеріалів, а й їх композиційно-смисловий добір, добір ілюстрацій, розробка структури верстки кожної сторінки блоку тощо. Саме таким чином слухачі Академії можуть глибше збагнути сутність журналістської роботи на її різних рівнях, щаблях, зокрема специфіку підготовки оригіналів та гранок до друку, вичитку, коректуру. Погодьтесь: корисно все спробувати своїми руками!

Отож на шпальтах часопису представлено багатоаспектні (за тематикою, жанрами) текстові й ілюстративні блоки вихованців Слов'янського, Івано-Франківського, Червоноградського відділень МАЛіЖ, учнів Комунального закладу «Полтавський міський багатопрофільний ліцей №1 ім. Івана Котляревського», гімназії «Здоров'я» (м. Полтава). Дебютували на сторінках «Сузір'я Фест» слухачі Сколівського відділенні Академії. Як завжди, широка авторська аудиторія - понад півсотні імен. Приємно, що серед них знову і знову зустрічаються нові.

Гострі злободенні теми, важливу інформацію, як і годиться для періодичного видання, дописувачі (дорослі і діти) розкривають у суто журналістських матеріалах - «Щедрий подарунок» (Ангеліна Оборіна - про добрі справи партнерів-благодійників), «Інтернет у світі молоді й молодь у світі Інтернету» (Марія Вакульчук), «Осіння мозаїка» (Марина Россоха та Катерина Татарченко), «Презентація збірника «Під крилом «Перевесла» (Тетяна Балагура), «Місія Миру: Азербайджан-Україна» (редакційна добірка азербайджанською мовою), «Сонячні діти» - друзі маліжан» (Ганна Кінаш - про дітей із синдромом Дауна), «Чи все в житті можна купити за гроші?» (Ростислав Варох), «Книги - пережиток минулого чи квиток у майбутнє?» (Олеся Пащенко). Журнал-газета надрукувала кілька теплих спогадів про фестиваль «Рекітське Сузір'я - 2018» його безпосередніх учасників, повідомлення про заснування нових премій для обдарованих маліжан, зокрема «Місія Миру ім. Валерія Попова». Принагідно скажемо: буде ще й премія ім. Василя Пилип'юка для юних фотомитців.

З редакційної замітки також дізнаємося, що активна маліжанка з Червонограда, школярка Ольга Бучек стала Шевченківським стипендіатом. Таку винагороду призначає тільки Президент України для учнів, які досягли особливих успіхів у навчанні, громадській роботі. Знай наших!

Тарас ЛЕХМАН, журналіст

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.