Створи моду на українську мову

У середовищі патріотичних сил принято плакати у темах української мови, про  утиски, репресії, Валуєвські укази, заборону друкувати книжки українською. Наявний цілий календар,  де по роках вказано дії по знищенню мови.

Але пишу не про це. Українці, як і інші люди живуть у звичайно світі з дуже жорстокою конкуренцією. Світ живе у русі , у постійній боротьбі. І виживає найсильніший.

Досить плакати, потрібно діяти. Основною метою "опонентів" української мови є зменшення  значимості мови, навязування думки, що українська є мовою сільською, непотрібною, не модною.

Що ж робити? Якщо будемо лише кричати про утиски , то наші внуки українську не розумітимуть.

Потрібно діяти. Мову потрібно популяризувати, робити її модною.

Їдеш у відпустку в Крим, чи у відрядження на схід вічливо з посмішкою спілкуйся українською. Візьми пару дисків  з сучасною українскою музикою, книжку у подарунок. Зайди в магазин спитай у продавця українську газету, книжку чи компакт диск.

Набридло слухати у барах шансон. Підійти попроси, щоб включиди українську. Скажуть немає у них . Так передбач це, візьми з собою і подаруй компакт диск з українською музикою.

Позвони на радіо, замов українську пісню.

Хочеш побачити фільм українською, підійди у касу спитайся коли буде показ українською?

Реєструєшся на сайтах, чи інсталюєш програмне забезпечення, а там наявна реєстрація більше 40 мовами, а нема української. Напиши лист   виробнику програми, чи  адміністратору сайту з проханням українізувати  продукт. Не знаєш англійської? Переклади через тебе зрозуміють

Поповнюєш рахунок через I-Box, чи знімаєш кошти з картки  на панелі вибири український інтерфейс. Після  тебе прийдуть і читатимуть українською.

Ти митець, музикант, письменник твори українсьою. Маєш знайомих митців, спонукай їх до українського.

Спробуй зробити дубляж українською, перегляд  український дубляж серіала  Альф, Тачки - це ж шедеври перекладу, їх приємно слухати, краще від оригіналу чи іншого дубляжу.

Українською спілкуватись, слухати музику, чи читати книгу, дивитись книгу  має бути модно

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.