Останні новини

НЕВИГАДАНІ ІСТОРІЇ


Махник Михайло. Дивлюсь я на небо... - Червоноград: Додаток до газети “Літературний Червоноград”, 2022 р.
* * *
Це вже друга збірка у творчому доробку Михайла Махника, автора з Червонограда. У ній він подав десять прозових етюдів, есе. Узагальнено за змістом їх можна назвати «картинками з життя», невеличкими публіцистичними зарисовками з вкрапленням художнього стилю, але без жодних літературних додумувань. Все, як на шаховій дошці - біле і чорне. Є тут особисті переживання автора, його неймовірні пригоди, є тут вкраплення історичних фактів. (Не дивно! Михайло Махник за фахом - історик).
Читачеві запропоновано зворушливі невигадані історії: від комічних («У Михайла», «Екзамен») до трагічних («Блокпост»). А поміж ними - ліричні, романтичні («Віденський бал»), та не без смутку.
Михайло Махник не перенавантажує тексти зайвими деталями, навпаки, пише стисло й водночас емоційно, тримає напругу, створює інтригу. В авторській передмові читаємо: «Та остаточним рішенням у виборі писати у форму есе став перегляд фільмів на фестивалі «Сто фільмів за сто хвилин». Вразило те, як у фільмі тривалістю в одну хвилину можна так багато розповісти. А як спробувати у невеличкому есе сказити не менше...». І це автору вдалося!
Сподіваємося, що читач отримає задоволення від прозової збірки Михайла Махника «Дивлюсь я на небо...».
Тарас ЛЕХМАН

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.