Останні новини

ОСОБЛИВОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ УКРАЇНСЬКОГО ІНСТИТУТУ КНИГИ

Український інститут книги, заснований 2016 року, є державною установою при Міністерстві культури України.

Спочатку виконувачем обов'язків директора установи був обраний Ростислав Семків, а у червні 2017 року в Інституті з'явилася офіційна директорка Тетяна Терен. Вона встигла закласти підвалини його діяльності, підготувати документацію, організувати умови для роботи. Через півроку Тетяна Терен звільнилася. До обрання нового директора обов'язки керівника Інституту виконував Сергій Ясинський, потім - Руслан Мироненко. За результатами нового конкурсу, який відбувся 26 липня 2018 року, перемогу здобула директорка ГО «Форум видавців» Олександра Коваль. Вона почала роботу як виконувач обов'язки директора 10 жовтня 2018 року, а 12 грудня була офіційно призначена на цю посаду.

Покликанням Українського інституту книги є формування книжкової галузі та провадження книговидання в Україні, підтримувати книговидавничу справу, стимулювати перекладацьку діяльність, популяризувати українську літературу за кордоном.

Інститут має шість основних програм: промоція української літератури за кордоном; програма підтримки перекладів; українська книга; цифрова бібліотека; програма промоції читання в Україні; поповнення фондів публічних бібліотек.

Ми можемо захоплюватись особливостями проведення різноманітних заходів Українським інститутом книги. Відбуваються вони і в Україні, і за її межами. А це - «Празький книжковий ярмарок», «Франкфуртський книжковий ярмарок», «Форум видавців», «Креативна Україна», «Схід читає».

Загалом Український інститут книги проводить велику роботу для розвитку книгодрукування та проведення популяризації української книги.

Маркіян ЛЕХМАН.

Студент факультету медіакомунікацій та підприємництва Української академії друкарства.

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.