Останні новини
28 березня 2024
25 березня 2024

ЕСТРАГОН — НА ВСІ ВИПАДКИ

 

 

В Україні естрагон (інші назви культури — тархун, острогін), на жаль, не вельми поширений, не у багатьох господарів зустрінеш його на присадибних ділянках. Проте, це доводі цінна рослина.

Естрагон має розвинене кореневище. Після проведеної у ґрунті зими воно відростає і дає зелень протягом усього літа. Свіжий чи засушений - він добрий протицинготний засіб. Молоді листки і пагони вживають як приправу до м'ясних страв, соусів, маринадів, додають їх в супи, салати. Сухі стебла - ароматичні спеції для соління та маринування огірків, помідорів, кабачків.

Розмножується естрагон поділом куща, укоріненими відростками (живцями) та насінням. А щоб і взимку мати зелень, кореневища висаджують у теплицях або на підвіконні. Надзвичайно особливого догляду рослина не потребує.

ПОЛИН ПРОТИ ПОПЕЛИЦІ

Аби позбутися попелиці на розсаді капусти, часто використовують хімічні засоби захисту рослин, незважаючи на негативні наслідки для здоров'я. Але є й природний засіб, який давно взяли на озброєння господарі:

- 1 кг подрібненої трави полину залити теплою (але не гарячою!) водою - 10 л. Посуд закрити кришкою і настояти протягом доби у теплому місці (вдень - краще настоювати під сонячним промінням). Процідити. Використовувати для обприскування з розрахунку - 1 л настояної на полині води на 3-4 кв м земельної ділянки.

ПОЧОРНІЛІ ЛИСТОЧКИ

Як тільки кущі смородини чорної вкрилися листям, ретельно стежте за ним протягом ледь не всього літа (допоки не пожовкне і не почне опадати).

Трапляється, що зелені листочки враз чорніють, на них з'являються дірки, а потім скручуються у трубочки. Це - наслідок «праці» шкідників. Та спершу, ніж приступити до обприскування, таких листочків слід негайно позбутися: акуратно обрізати й утилізувати. Якщо вчасно не доглянути, то може загинути весь кущ.

 

 

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.