ЗАВЖДИ НА КОЛЕСАХ

 

Червоноград. ГО “Автомайдан”. Інформація від Івана Годиша, активіста автомайдану. Дані, станом на 19 березня 2022 р.

З початком розв'язання Росією проти суверенної України війни (24 лютого), члени Червоноградського ГО «Автомайдан», здійснили вже понад 20 поїздок на Східну Україну. У кожному рейсі по 1-2-3, а то й більше авто. Їхні «буси» завжди «під зав'язку» наповнені необхідним українським бійцям добром - продукти харчування, городина, одяг, змінна білизна (навіть ті ж шкарпетки), запчастини для техніки, генератори... Городину здебільшого поставляють мешканці сіл Сокальщини. Приємно, щемливо спостерігати, що до цієї волонтерської праці охоче долучаються діти!

Дехто з українських бійців полюбляє міцну каву, дехто любить цукерки, шоколад та інші солодощі, комусь кортить спалити зайву цигарку... Серед доставленого на передову і таке добро знайдеться!

Перед від'їздом автомайданівці завжди телефонують військовим:

- Що вам конкретно і нагально потрібно?

Відповідь чітка:

- Те, те і те...

- Телефон відразу вимикаємо, - говорить автомайданівець Іван Годиш. - Розмова триває кілька секунд, наче її і не було, щоб «не засікли».

Їхати на Східну Україну тепер доводиться манівцями, глухими місцевостями, аби не наразитися на небезпеку з боку російського ворога. Кожна поїздка - своєрідний ризик, ціна якому - життя. У відносно «затишних» місцях водії роблять короткий перепочинок, і знову за кермо. Зате все «добро» доставляють вчасно, оперативно. Після приїзду беруть від військових замовлення на майбутні рейси.

Куди саме їдемо, якими маршрутами (зрештою, ситуація змінюється ледь не щодня), у які військові частини, підрозділи навідуємося, звичайно, говорити не будемо. Але такі тісні стосунки з військовослужбовцями автомайданівці налагодили ще з 2014 року, з перших днів АТО (вважайте, що війни з Росією та сепаратистами).

...У військових частинах час від часу відбуваються ротації (заміни). «Старожили» відразу наказують новоприбулим:

- Тримайте тісний зв'язок з Червоноградським «Автомайданом»! Ті хлопці доставлять вам усе можливе і неможливе. Навіть з-під землі дістануть!

...Ніколи не забути випадок, коли українська бойова машина потрапила під ворожий артобстріл. Її, понівечену, військові техніки просто списали на... запчастини. Але червоноградські автомайданівці-волонтери доставили автомобіль у шахтарське місто, у звичайнісінькому гаражі власними силами відремонтували і, як новеньку, повернули на передову Збройним Силам України.

Тарас ЛЕХМАН

 

 

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.