Останні новини
29 листопада 2023
24 листопада 2023
24 листопада 2023

ХОВАЙ ВИЛА НА ВАВИЛА!...

 

 

17 вересня вшановуємо священомученика Вавила, антіохійського архієпископа, якого у 250 році погани стратили за сповідування Христової віри .

У народному побуті українців побутує приказка: «День Вавила - святкові вила. Вони копиць сіна не складають, пластів не піднімають, на роботу не спішать, тихо в безлюдному місці лежать».

Справді, всі нагальні сільськогосподарські роботи, де потрібно використовувати вила (окрім повсякденних побутових справ, скажімо, відгортати та викидати гній) уже завершено. Тож вилам можна відпочити. Але ця приказка пов'язана ще й з такою подією...

17 вересня, за українським православним календарем, також день поклоніння чудотворній іконі Неопалимої Купини. Її походження пов'язане саме з Україною. Давніше у цей день люди намагалися не працювати. «А хто працюватиме, - казали, - того Неопалима Купина (один з образів Богородиці) не зможе врятувати від пожежі».

Вірили: тим, хто зумисне нехтує такими приписами, блискавка спалить хату. Цікаво, що контури восьмикутної зірки - ікони Неопалимої Купини із зображенням Пресвятої Богородиці - логотип українських пожежників. Тож навіть у цей день як їм не працювати, не нести службу?..

Щоправда, є ще один церковний канонічний сюжет такої ікони: перед старозавітним пророком Мойсеєм з'являється Богородиця. Це вже особливе явлення, яке символізує єдність Старого і Нового Завітів.

 

 

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.