Останні новини
29 листопада 2023
24 листопада 2023
24 листопада 2023

БЕЗ СМУТКУ...

 

 

28 серпня — особливий день у церковному календарі, Успення Пресвятої Богородиці. Здавалося б, ідеться про трагічну подію, але це не так. Церква називає його святом і відзначає “без смутку”. Адже після земного життя Пречиста Богородиця стала Небесною Царицею і нашою Заступницею. Вона вознеслася на Небо, як і Син її Ісус Христос.

Діва Марія - Мати Господня - це ще й образ трагізму матері, яка бачить смертні муки свого Сина, народженого від Непорочного Зачаття. Тому Вона й Заступниця за всіх стражденних, нещасних, скривджених. Її Син (Божий Син) Ісус Христос добровільно пішов на смерть, щоб спокутувати людські гріхи. Такою Діва Марія увійшла в релігійну і не релігійну літературу, мистецтво свідомість християн. Вона уславлена на багатьох Богородчанських іконах, що стала шедеврами світового живопису. Чимало з цих ікон - чудотворні.

Свято не менш популярне і в народній традиції, його називають - Перша Пречиста. Вона усміхається сонцем, бо у ці дні здебільшого сонячна погода.

Втім, спостерігали:

- Тієї пори вже відлітають у вирій ластівки та інші пернаті.

- Яке Успення - такою може бути осінь.

- На Успення багато жовтого листя на деревах і кущах - зима рано прийде.

- Тумани й дощі на Успення - гнила осінь.

 

 

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.