Останні новини
01 жовтня 2024
30 вересня 2024

ОСТАННІЙ ДЕНЬ РОКУ

31 грудня усі зайняті підготовкою до проводів Старого і зустрічі Нового року — одного з найдавніших і найпопулярніших свят, але єдиного в році, яке, як не дивно, немає сталих традицій, бо кожен святкує його по-своєму...

Одні готують карнавальні костюми, інші готують новорічний концерт з піснями, танцями та жартами, а хтось без зайвих розваг зустрічає його у тісному родинному колі, але в розмовах ідеться тільки про все добре, хороше, а лихо хай відходить з роком минулим.

Насамперед прибирають у хаті, викидають мотлох, непотріб. Тут і дітям додається роботи.

За давнім українським звичаєм напередодні Нового року наші предки уникали сварок і неприємних витівок, просили один в одного прощення, бо «як зустрінеш Новий рік - так і проведеш».

Звісно, проводи Старого року і зустріч Нового не можна уявити без зеленої красуні ялинки, нехай, навіть, невеличкої гілочки деревця, аби «святом пахло у хаті». Діточки охоче допомагають старшим прикрашати лісову гостю. Гляди, а то під Новий рік там, під ялинкою, несподівано й цукерки знайдеш чи ще якісь подарунки.

Не обходиться святкування і без щедро накритого столу. Так, у часи зубожіння кому як дозволяє гаманець накрити цей стіл, але це не так сутнісно, бо все таке смачне... Та й за святковим столом люди таки сповнені віри у краще майбутнє.

Сідаючи до вечері, у християнських родинах найперше дякують Богу за рік прожитий і аж опісля просять ласки на рік прийдешній.

Церква запровадила і таку цікаву традицію: зустрічати Новий рік у храмі під час відправи Служби Божої. Тоді першим привітає вас з Новим роком священик. Це ж прекрасно! Далі відбудуться нічні чування з молитвами аж до ранку. А випити келих шампанського завжди встигнете...

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.