Останні новини

СВЯТИНЯ АРХАНГЕЛА МИХАЇЛА

На півдня Італії на горі Гаргано розмістилася святиня Архангела Михаїла – найдревніша у Європі (якщо не у світі) і, мабуть, найбільш вражаюча своєю сутністю. Вона знаходиться на висоті 850 метрів над рівнем моря. Її історія напрочуд вражаюча. Втім, навіть мало хто з італійців знає про це достеменно.

Переказ про Святого Архангела Михаїла зафіксовано у стародавньому рукописі. Зокрема йдеться про чоловіка на ім’я Гаргано, вельми заможного селянина.

…Якось худоба паслася на схилі гори. Здоровенний бик відбився від стада і зник за вершиною. Відтак – зупинився перед входом у печеру, у якій, як вважали, колись жили первісні люди. Господар, озброївшись луком і стрілами, пішов шукати його.

За якийсь час він побачив бика у дивній позі: тварина стояла нерухомо навколішки, опустивши голову до самого долу. Намарно господар бив бика батогом, намагаючись зігнати його з місця. Врешті,розлютившись, вистрілив у нього стрілою. Але дивом див стріла зависла у повітрі.

Про неймовірний випадок довідався єпископ зі Сіпонта. Тоді несподівано перед ним з’явився Архангел Михаїл, сповіщаючи, що обрав цей грот для свого перебування на землі, і що там слід збудувати вівтар, освятити який повинен сам єпископ.

Таким чином на горі Гаргано знаходиться єдиний у світі вівтар, освячений за Велінням Божим.

Святиня розташована у середині печери, зі стін якої стікають краплини води. Вівтар прикрашає печерна статуя Святого Архангела Михаїла. Вологість і напівтемрява, слабке світло свічок, яке то тут, то там відбивається від позолоти, породжують глибокі і таємничі відчуття.

 

Тут любили бувати Святий Франциск Анджуйський і Святий отець Піо. Наші українці-заробітчани (звісно, що не всі) при першій же нагоді намагаються відвідати цю святиню. Власне, вони й надали інформацію.

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.