Останні новини
11 грудня 2023
11 грудня 2023
05 грудня 2023

УПИР

Що не кажіть, але світ української народної міфології (зокрема демонології) таки доволі багатий. До його численних персонажів належить й Упир — найдавніше уособлення зловорожих сил; покійник, що виходить з могили, аби висмоктувати з людей кров. Він міг з'являтися у різній подобі (собаки, кота, двох хлопчиків), ходити пішки або їздити на коні. Упир мав дві душі, одна з яких не покидала тіла і після смерті.

Вважали, що Упирі бувають родимі і роблені. Перші народжувалися із хвостиком. Робленим Упирем ставала людина, на яку навіяно дух нечистої сили. На Волині, приміром, вважали, що Упирем ставав кожний самовбивця.

Розпізнати Упиря можна було по шести пальцях на руках і ногах, а після смерті — по напрочуд свіжому яскраво-червоному обличчю.

Побутувало повір'я, що крім мертвого Упиря, в кожному селі був і живий, який захищав громаду від мертвого. Щоб знешкодити Упиря, в його могилу кидали жменьку маку, закопували осикового кілка, а подекуди й пробивали ним потилицю.

 

Втім, це — лишень повір'я...

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.