Останні новини
29 листопада 2023
24 листопада 2023
24 листопада 2023

СОБОР АРХИСТРАТИГА МИХАЇЛА

У пам'ять перемоги Святого Михаїла та його добрих Ангелів над нечистими духами Церква встановила свято — Собор Архистратига Михаїла та інших Небесних Сил Безтілесних, яке християни східного обряду завжди відзначають 21 листопада і, за церковним календарем, воно належить до найвеличніших.

...Зі Святого Письма дізнаємося, що Господь створив Ангелів для того, аби прославляли Його і служили Йому, щоб оберігали людей від усього злого. Спочатку всі Ангели були добрі й святі, і всі вони беззастережно слухали Господа Бога. Та ось один з них — Сатана у великому щасті, якого він зазнав, став гордим і зарозумілим, забажав бути таким, як сам Господь Бог. За його злим прикладом пішло на зухвальство багато інших ангелів. Вони виступили проти Бога й не хотіли Його слухати. Але їм спротивилися ті Ангели, що були вірні Богові й вступили з відступниками у запеклу боротьбу. Добрі Ангели під проводом Святого Архистратига Михаїла перемогли злих. Господь покарав сатанинських духів і скинув їх у пропасть (у пекло). Однак ці духи й далі ненавидять Бога і намагаються шкодити людям. Добрих же Ангелів Господь нагородив вічним щастям — Раєм. Вони люблять людей і стережуть їх від усього злого.

Слово “Ангел” означає — посланець. Господь посилає їх у наш світ, щоб вони відкривали людям Божу Волю. Так, вони невидимі, але з Волі Божої можуть набувати й подоби людського тіла. Тож на іконах їх зображено у людській подобі, але з крилами.

Кожній людині Господь дав Ангела-Хоронителя. Ті Ангели люблять нас, навіюють добрі думки, стережуть від злого. Тільки постійно прислухаймося до них!

На честь Святого Архистратига Михаїла — вельми шанованого в Україні — збудовано багато церков, монастирів, його зображення було на прапорах Війська Запорозького, він є на гербі Києва.

 

Підготував Тарас ЛЕХМАН.

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.