Останні новини

ЄВПСИХІЙ-ГОРОШНИК

Колись у день Святого мученика за Христову віру Євпсихія (22 квітня) люди загадували на... горох. Вважали: якщо день тихий і ніч зоряна — буде багатий врожай гороху. Поспостерігайте і ви, перевірте! Від старших людей збереглися повір'я: якщо знайдеш стручок з дванадцятьма горошинами — на щастя й добробут; необачно розсипати горох — на сльози; у хаті, де вночі часто блукають мертві душі, слід розкидати горох, тоді вони заспокояться (ні, щоб помолитися за них, замовити поминальну Службу Божу у церкві); бородавки щезнуть, коли доторкнутися до них горошиною, а потім спалити її у печі (і це — неправда; так само, як і те, що бородавки з'являються, коли взяти жабу до рук, наприклад, ропуху!).

Аби позбутися різних хвороб, мати міцне здоров'я, у свято Євпсихія (воно не належить до великих церковних) ходили до криниці чи джерела “вшановувати воду”. На світанку обов'язково вмивалися джерельною водою. Вода справді зцілює!

Все ж, головна функція води на Євпсихія — лікувати очі. Вмивши їх вранці джерельною водою, слід було очікувати, що більмо щезне, зір покращиться... Принаймні, вірили у таке. Знахарі у цей день читали спеціальні молитви (тільки їм відомі) для повернення зору хворим.

Тарас ЛЕХМАН

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.