Останні новини

НА ОНУФРІЯ ЗАВЕРШУВАЛИ ПОСІВ ГРЕЧКИ

Про Святого Онуфрія, якого церкви східного обряду вшановують 25 червня, існує більше легенд, народних оповідань, апокрифічних переказів, ніж достовірної інформації.

Наприклад, відомо таке. Наприкінці III століття жив у Єгипті преподобний отець Пафнутій. Одного дня він вирішив вийти зі своєї келії і, набравши хліба та води, піти провідати пустельників. У безлюдній місцевості Пафнутій зустрів старця-пустельника Онуфрія, який розповів йому історію свого життя. Після спільної нічної молитви Онуфрій помер. Пафнутій поховав тіло старця у щілині скелі.

В українців, за народним аграрним календарем, день Онуфрія (Онопрія) — останній термін посівів гречки. До Онуфрія закінчували першу косовицю сіна і починали косовицю раннього ячменю — перші жнива яровини. Цієї пори стихають пташині співи.

У народі кажуть:

- На Онуфрія соловейко вдавився ячмінним колосом.

- На Онуфрія рясні роси — на добрий врожай.

- Онуфрій — сонце підіпри! (Адже день стає коротшим, а ніч довша).

З Онуфрієм пов'язували різкі похолодання і казали, що це “Мороз хоче квіти погубити”. Але Онуфрій вдарив Мороза обухом сокири по голові, і той закляк аж до зими.

Тарас ЛЕХМАН

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.