Останні новини

ДМИТРО БЕЗ СНІГУ — ЗИМА ЗАБАРИТЬСЯ...

Свято великомученика Димитрія Солунського (8 листопада) також належить до поминальних днів. Тож здавна повелося замовляти у церкві (принаймні, напередодні свята) Службу Божу за померлих, відвідувати могили на цвинтарях, а вдома влаштовувати поминальний обід. Існує вірування, що вночі можна побачити на цвинтарі тіні померлих, які відвідують своїх родичів з нагоди свята. Тому слід належно справити поминки...

За прогностичними спостереженнями, Святий Дмитро приносить зиму. Але якщо на Дмитра день без снігу, то зими ще не буде. Інші народні прикмети стверджують:

- Замерзла земля і дме холодний вітер — снігу не буде до Нового року.

- Випав сніг — увесь листопад буде холодним і морозяним.

- Якщо на Дмитра дощ, то на Введення (4 грудня) снігу буде по коліна.

- Відлига на Дмитра — на теплу зиму та ранню весну.

- Дмитро зі снігом — весна буде пізня і холодна.

Дмитро також завершував весільну пору. Втім, весілля могли справляти і до Михайла (21 листопада). Але раніше на Дмитра й після свята вже не засилали старостів. Якщо ж після цього свята якась дівчина залишилася не засватана, то мала чекати аж на наступний весільний сезон. Тому цього дня такій дівчині слід було просити Святого Дмитра про те, аби наступного року її бажання здійснилося.

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.