Останні новини

ВЕЛИКОДНІ ПЕРЕДЗВОНИ

 

 

Цьогоріч, 20 квітня, ми святкуємо празник Воскресіння Христового, Великдень, Пасху. Він триватиме аж три дні.

У старозавітні часи Пасха символізувала жертвоприношення Богові. Тоді ізраїльський народ перебував у єгипетській неволі. Господь почув їхні молитви про звільнення з рабства і повелів Мойсею вивести ізраїльтян з Єгипту.

Ягня, яке приносили ізральтяни в жертву, вже тоді випереджало і символізувало подію жертовності Сина Божого заради спасіння людства.

Інше значення має новозавітня Пасха, або Великдень, День Воскресіння з мертвих нашого Спасителя Ісуса Христа.

Ісус Христос помер у п’ятницю перед Пасхою, яку, за старозавітнім звичаєм, святкували у суботу. Тіло Ісуса зняли з хреста, на якому його розіп’яли, обгорнули у плащаницю (біле полотно) і поклали до гробниці. В неділю жінки прийшли до місця поховання Ісуса Христа і здивувалися: камінь, що закривав вхід, відсунений, тіла немає, тільки залишилася біла плащаниця. Біля гробу сидів Ангел у вигляді юнака. Він сповістив жінкам, що Ісус Христос Воскрес із мертвих.

Великдень – це свято радощів, прояв християнської любові до Бога і ближнього.

Неодмінними атрибутами Великодня є паска, писанки, крашанки.., які освячуємо у церквах у неділю (перший день Пасхи) після урочистого Богослужіння, або напередодні у суботу, а також гаївки, веснянки з хороводами, ігри та забави, які виконують діти, юнь, парубки і дівчата тут же біля церкви, або на луках, лісових галявинах...

У Великодні свята не замовкають церковні дзвони. Їх чути від села до села, від міста до міста. Легенда говорить про те, що допоки лунатимуть великодні передзвони (відлуння від дзвіниці до дзвіниці), доти лихий не опанує всім світом!

Тарас ЛЕХМАН

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.