Останні новини

ВЕЛИЧНА КНЯГИНЯ

 

11 липня – день вшанування Святої рівноапостольної княгині Ольги.

Про дату її народження достеменно не знаємо. Відомо, що вона стала дружиною Київського князя Ігоря. Після його вбивства племенами древлян у 945 році, Ольга бере на себе керівництво державою при трирічному синові Святославові. Ввійшла в історію як творець державного та культурного життя в Київській Русі, мудрий правитель. Її постать сповита легендами.

У 954 році княгиня Ольга відвідала Царгород, де її з пошаною прийняв імператор Костянтин VII Багрянородний. Княгиня була вражена  величчю й красою християнських храмів стародавнього Константинополя, вишуканістю архітектури, благоустроєм міста. Невдовзі й сама прийняла Таїнство Хрещення, яке над нею звершив патріарх Феофілакт, а хресним батьком був сам імператор.

Після повернення на Русь Ольга починає будувати храми. Не скажемо, що перші, бо такі вже були у Києві і належали вони візантійським купцям, але це означало активізацію поширення серед русичів нової релігії – християнства.

Княгиня Ольга спочила у Бозі 969 року. З часом її останки були перенесені Святим рівноапостольним князем Володимиром Великим (онуком величної княгині) у Десятинну церкву в Києві.

Українці шанують її як «зорю християнства», новонавернених у вірі, покровительку вдів. Княгиню Ольгу вважають взірцем милосердя і справедливості, оскільки вона допомагала добрим, була щедрою для бідних, але карала злих.

Свято Ольги – це не тільки свято іменинниць, а й для всіх українців. На її честь збудовано багато храмів. Її свято не тільки релігійне, а й народне!

Тарас ЛЕХМАН

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.