Останні новини

ВИБІЛЮВАТИ ПОЛОТНО

 

20 травня – свято мученика Талалея, 18-річного юнака, який загинув за Христову віру 284 року. Його мужній вчинок і жертовність в ім’я Господа вважається прикладом стійкості і непохитності юних християн.

Згідно народної традиції (та й з прагматичних розрахунків), з цього дня вважалося доцільним вимочувати і вибілювати на берегах чистих водойм під лагідним сонцем лляне чи конопляне полотно, сувої яких господині наткали довгими зимовими вечорами. До такої нескладної праці (але це лише на перший погляд), як правило, залучали дітей. Тут головне – бути пильним, стежити, щоб на полотні не наслідили гуси чи качки, а ще кілька разів протягом дня згортати його, змочувати у воді і знову розстеляти. Тим часом дорослі булий зайняті роботою у полі чи на городі.

Народні прикмети:

-Якщо вранці цього дня випала рясна роса, а потім встановилася тепла погода, яскраво світить сонце – до раннього врожаю городини.

-Дощі – городина буде швидко рости, але якщо не встановиться суха погода – буде гинути.

Тарас ЛЕХМАН

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.