Останні новини

ДЕНЬ СВІТЛЯЧКА

 

У народному календарі українців інколи зустрічаються дні (і це конкретно визначені дати) з доволі дивними назвами. Але за ними – багатовікове спостереження на природою і кліматичними змінами.

Наприклад, 18 травня – День світлячка. Краще було б сказати – Ніч світлячка. Адже вони нічні комахи, верхні крильця-панцери яких містять фосфор. Тому вони світяться у темряві ночі, а особливо, коли повний місяць і багато ясних зірок на небі. Літають, мерехтять, наче іскринки, що відірвалися від багаття. Але самого багаття ніде не видно, ніхто не розпалював його.

Справді, жучки-світлячки починають активно літати у другій половині травня. Оселяються у затишних і відносно екологічно чистих місцях. Для помешкання рій обирає здебільшого дупла дерев. Тому найчастіше їх можна побачити у лісі, далеко від насичених авто магістралей. За стійкої сприятливої погоди ці комахи сновигають у темряві аж до вересня.

Наодні прикмети:

-Уночі літає багато світлячків – наступний день буде сухим, без дощу.

-Чим більше світлячків літає – тим більша посуха у році.

-Якщо у звичному місці (де ви часто зустрічали цих комах) не бачите світлячків – очікуйте дощу.

-Суха ніч зі світлячками, а ранок ураз став вологим (раптово випала роса і довго не спадає) – на грозу.

Тарас ЛЕХМАН

 

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.