Останні новини

ДЕНИС СКИЧУЄ СОНЦЕ ВНИЗ

16 жовтня — церковне свято Діонісія (або ж у народі — Дениса). Але, з огляду на українську церковну історію, йдеться про двох святих достойників.

Насамперед згадуємо про Святого Діонісія Ареопагіта - учня і послідовника Святого апостола Павла. Діонісій першим підтримав свого учителя у думках про можливість воскресіння мертвих. Опісля доводив серез язичників сам факт воскресіння Ісуса Христа, ширив християнську віру. Загинув мученицькою смертю (його спалили живцем).

Крім нього, українські православні християни ще й згадують преподобного Діонісія Щепу, ченця Києво-Печерського монастиря, ієромонаха, який жив у XV столітті. Він виконував обов'язки наглядача за печерами. Відбуваючи послух, досяг високої святості. Одного разу з ним сталася надзвичайна подія. Якось під час Великодніх свят, перебуваючи серед мощей у печерах, промовив до них: «Христос Воскрес!». У відповідь почув: «Воістину Воскрес!». Це глибоко вплинуло на нього. Решту свого життя Діонісій Щепа провів у затворі.

У народі кажуть: «Денис скочує сонце вниз». Не дивно, адже зима на порозі.

А ось зовсім маловірні люди вважали: «На Дениса лихого ока бережися!», бо можеш «потрапити під вроки». Тому навколо власного помешкання забивали осикові кілки і не виходили на вулицю.

Тільки не вірте цьому!..

 

 

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.