Червоноград

Чим живе наше місто і шахтарський Прибузький край, діяльність органів місцевої влади, соціальна сфера, медицина, заклади освіти, спорт.., новини, факти, події, люди… Про це читайте у рубриці «Червоноград».

(0 Голосов)

 

Кажуть, якби знав, де впадеш, то постелив би солому. Однак збіги обставин, непередбачувані ситуації, випадковість так і чатують на нас повсюди. І не знаєш, що, де, коли трапиться, що на тебе очікує через хвилину-другу. Ось і до мене прийшло лихо, здавалося б, нізвідки...

28 серпня 2015 року приблизно о 15 годині 12 хвилин я зайшов у салон автобуса «Мерседес Варіо». При розрахунку з водієм за проїзд під час руху транспорту випав з салону через двері, що прочинилися. В результаті отримав тяжні тілесні ушкодження. (Згодом довелося витратити чимало коштів на лікування). Справою інциденту зайнялися працівники Сокальського відділення Червоноградського відділу поліції ГУ НП у Львівській області.

Сподівався на об'єктивне розслідування, але...

У постанові про закриття кримінального провадження слідчий, посилаючись на покази чотирьох свідків (з етичних міркувань прізвища не називаю), констатує, що я самовільно піднявся з сидіння, не втримався на ногах, зачепив ручку дверей, які відчинилися від ваги тіла, і випав на узбіччя автодороги.

Однак під час такого недбалого слідства та винесення оскаржувальної постанови слідчим було порушено порядок збирання доказів й надання їм правової оцінки. Це чітко з'ясував мій адвокат.

Зокрема, з часу внесення в Єдиний реєстр досудових розслідувань заяви та порушення кримінального провадження слідчим, усупереч ст. 9 КПК України, не проведено жодної слідчої дії, спрямованої на всебічне, повне і неупереджене вивчення обставин кримінального провадження. Серед «кричущих» порушень:

Не проведено автотехнічної експертизи з метою встановлення справності дверей, відповідності переобладнання автобуса з вантажного на пасажирський (якщо таке було?!.) нормам та правилам перевезення пасажирів.

Не проведено слідчого експерименту (ст. 20 КПК України) із залученням мене (як потерпілого і заявника), водія автобуса і свідків.

З невідомих причин у постанові про закриття кримінального провадження - жодних посилань на свідчення В.Х. (з етичних міркувань не подаю його прізвища), який їхав у цьому автобусі і згодом надав інші, протилежні висновку слідчого покази.

Не проведено одночасний допит між мною і чотирма свідками (їхні прізвища, звісно, занотовані у протоколах, інших документах) з метою уникнення неточностей, плутанини. А кожна деталь може виявитися важливою!

Відтак - слідчий через свою некомпетентність (чи зацікавленість?..) звинуватив у цьому провадженні саме мене (потерпілого).

Водночас нагадаю:

Це був рейсовий автобус, який регулярно перевозив пасажирів. На такий транспорт (водія!) розповсюджуються правила надання послуг пасажирського автомобільного транспорту:

Водій автобуса зобов'язаний продавати квитки пасажирам до початку руху транспортного засобу у передбачених законодавством випадках. Але аж ніяк не продавати пасажирам квитки під час руху! Зрештою, квитків не було, а лише гучні репліки водія: «Давай готівку! Плати!». Платили всі, і я хотів заплатити.

Ще одне: вадій автобуса має право не допускати до поїздки пасажирів, які перебувають в алкогольному сп'янінні, під дією наркотиків. Щоправда, тут відразу важко визначити... А якщо в людини раптовий серцевий напад?.. А якщо пасажиром є дитина-інвалід, у якої певні порушення опорно-рухового апарату (сталося, що не взяла посвідчення)?.. Запитань більше, ніж відповідей. Втім, так чи інакше, але насамперед водій несе відповідальність за безпеку своїх пасажирів.

На цьому перелік завершимо. Достатньо для читача. Адже і так не були проведені інші процесуальні дії, спрямовані на всебічне, повне, неупереджене вивчення обставин для кримінального провадження.

30 серпня 2018 року слідчим упереджено винесено постанову про закриття кримінального провадження від 29 серпня 2015 року №... (упевнений, цей багато-багатозначний номер для читача не буде цікавим) у зв'язку з відсутністю в діях складу кримінального правопорушення (ч.1 ст.286 КПК України).

Увага! копію цієї постанови заявник отримав від слідчого аж 29 жовтня 2018 року, та ще й після особистого звернення його представника (адвоката). Відтак термін на подання моєї скарги почав «збігати» того ж дня, а завершився 8 листопада 2018 року.

Все ж дану постанову я своєчасно оскаржив у Сокальському районному суді. Проте дотепер жодної відповіді не отримав...

Зважте: жодні відведені строки, передбачені законодавством України, з боку слідчого та суду не були дотримані. А це свідчить про його бездіяльність, недбалість правоохоронних органів.

...Доведеться шукати Правди!

Ігор ПОЧАПСЬКИЙ, м. Червоноград

 

(0 Голосов)

 

2 березня у християн східного обряду розпочинається Великий піст, або ж Велика чотиридесятниця, що передує Великодню.

Це - час суворого харчового обмеження. У піст церква забороняє вінчатися і застерігає від гучних світських розваг. Насамперед, це - час духовного очищення, посиленої молитви (вдома і в храмі), щирої сповіді, покаяння, читання релігійної літератури, перегляду не розважальних, а духовних телепрограм.

Піст розпочинається з Чистого понеділка (після Запустів - Сиропусної неділі) і триває сім тижнів. Він поділяється на дві частини: Святу Чотиридесятницю та Страсну Седмицю. Перша пов'язана з такими біблійними подіями, як 40-річчя блукань єврейського народу пустелею, 40-денний піст Мойсея і 40-денний піст Ісуса Христа. Друга частина присвячена пам'яті про страждання Спасителя на хресті, Його шляху на Голгофу (Страсті Господні). Все це супроводжується відповідними церковними Богослужіннями.

Зрештою, поняття «піст» має давнє дохристиянське походження і його дотримання було цілком вмотивованим. Нестача продуктів призводила до вимушеного самообмеження в їжі. Згодом це отримало релігійну санкцію. На думку богословів, пости повинні сприяти утвердженню серед віруючих духовно-моральних прагнень, а не тілесних задоволень. Уявлення про їх тривалість і регламентацію страв у різні епохи християнства і в різних церквах були неоднаковими. Але навіть медики стверджують, що піст для багатьох людей - це тільки користь для здоров'я. Водночас не дозволяється строго постити малим дітям, вагітним, важкохворим...

Наші предки склали прислів'я:

- Великий піст притисне хвіст.

- Піст - не міст, можна об'їхати.

- Мине Великий піст - буде тобі паска і ковбаска.

 

 

(0 Голосов)

 

- Вже стало доброю традицією, що частими гостями радіостудії «Новий Двір» є слухачі Червоноградського відділення Міжнародної Академії літератури і журналістики - учні місцевих шкіл, студенти. Це ті юні поети і прозаїки, хто любить і плекає рідне слово, - розпочав розмову в ефірі радіожурналіст Павло Кінах і передав «ефірну естафету» керівнику відділення, громадській діячці, члену Української асоціації письменників Наталії Кічун-Лемех.

- Радію новій зустрічі у студії «Нового Двору», - продовжила вона. - Зима - це час світлих Господніх свят, хорошого настрою, подарунків. Щоб доповнити казкову атмосферу, ми пропонуємо вам художні тексти, які дихають магією першого снігу, теплом родинного вогнища, філософськими роздумами про життя, вірою в казку та дива.

Цю радіопередачу можна назвати «Зимовою феєрією» червоноградських маліжан - авторів численних публікацій у періодиці, в Інтернет-виданнях, переможців багатьох конкурсів, шкільних олімпіад, лауреатів премій, іменних стипендіатів...

Свої твори натхненно і зворушливо читали Ольга Бучек, Аліна Сидорик, Анастасія Сидорик (школа №1), Софія Лемех (школа №8), Евеліна Воробій (школа №9), Олена Федюра (гімназія), Тетяна Латій (ВПУ №11). Долучився до них Маркіян Лехман, студент факультету медіакомунікацій та підприємництва Української академії друкарства, який вже навіть проводив для маліжан заняття з журналістики.

Серед досвідчених (і це без перебільшення, як на їхній вік) авторів були і ті, що вперше виступають у радіостудії перед мікрофоном. Але це їх не насторожило. Блискуче впоралися із завданням!

Загалом, слухачі Червоноградського відділення МАЛіЖ протягом року готують для радіостудії «Новий Двір» 3-4 передачі (25-30 хвилин кожна). І так чотири роки поспіль. Крім того, мають індивідуальні літературні виступи (4-7 хвилин). Отож була в ефірі «Золота осінь», записано «Зимову феєрію», а тепер вони працюють над весняно-великодньою передачею.

Радіожурналісти Олександр Новацький, Павло Кінах, Сергій Бондарук називають юних авторів своїми надійними помічниками. Тож завжди їм раді!

Навзаєм Наталія Кічун-Лемех щиро подякувала працівникам «Нового Двору» (а це - проводове міське радіо Червонограда, і добре, що воно ще хоч якось збереглося!) за підтримку та популяризацію дитячої творчості. До речі, не тільки в ефірі, а й в Інтернеті на сайті Радіостудія «Новий Двір», де друкуються художні і журналістські твори.

(Прес-служба Червоноградського відділення МАЛіЖ)

 

(0 Голосов)

 

25 грудня християни західного обряду святкують Різдво Христове. Вітаю!

* * *

Різдво для нас - чарівне свято!

Вітання зичимо завзято.

Повсюди коляда лунає,

Дитя-Месію величає.

Різдво - таки зимове свято.

Ой, хочу снігу ще багато...

Хай дзвінко коляда лунає

І нову радість повідає:

«Христос ся Рождає!

Христос ся Рождає!».

Маркіян ЛЕХМАН.

Студент Української академії друкарства

 

(1 Проголосовало)

 

Днями у Червоноградській центральній міській бібліотеці відбулася презентація третього номера альманаху-щорічника «Солокія» - літературно-мистецького та історико-краєзнавчого видання.

Головний редактор альманаху Михайло Махник, редакційна колегія завжди піклуються про те, щоб на сторінках часопису якнайширше була представлена дитяча творчість, зокрема слухачів Червоноградського відділення Міжнародної Академії літератури і журналістики. Тож і в цьому номері «Солокії» свої твори надрукували маліжани Ольга Бучек (школа №1), Софія Лемех (школа №8), Олена Федюра (гімназія). Також представлено добірку віршів Наталії Кічун-Лемех, керівника місцевого відділення МАЛіЖ, члена Української асоціації письменників.

Під час презентації ці автори ще й виступали перед присутніми, читали нові поезії.

Маркіян ЛЕХМАН.

Студент Української академії друкарства