Червоноград

Чим живе наше місто і шахтарський Прибузький край, діяльність органів місцевої влади, соціальна сфера, медицина, заклади освіти, спорт.., новини, факти, події, люди… Про це читайте у рубриці «Червоноград».

(0 Голосов)

 

 

Українська Православна Церква - Московського Патріархату (вважайте - філія Російської Православної Церкви в Україні, тому така штучна прихована назва) не лише служить в нашій державі російським інтересам, але й провокує антиукраїнські настрої. Отож надання томосу власне Українській Православній Церкві, яка безпосередньо буде підкорятися Вселенському Патріарху, а не Москві, для неї - доволі болюче питання.

Особливо це відчутно у Києві та Наддніпрянщині загалом. Бачачи антиукраїнську сутність Московського Патріархату, ті, які не є практикуючими християнами, стало критично ставитися до всього християнства взагалі. Звучать пропозиції посилити контроль держави над церквою та церковним життям. У випадку Московського Патріархату таке посилення було б виправдане з точки зору захисту національної безпеки України, але, звісно, не торкатися інтересів УПЦ-МП. Загалом же воно не відповідає здоровій моделі співіснування Церкви і Держави. Щоправда, були випадки, коли держава змушена була втрутитися у життя релігійної спільноти, яка, скажімо, пропагує суїцид (самогубство). Приклад - біле братство в Україні.

Окрім антиукраїнської діяльності керівництво РПЦ та її священики набули непривабливого іміджу з огляду на їхні моральні якості. Скандали з розпустою, пияцтвом та зажерливістю священиків, ченців, вищого духовенства РПЦ (чи того ж УПЦ-МП) підривають довіру до церкви як такої. Нарешті, ситуацією в Московському Патріархаті хочуть скористатися відверті вороги християнства.

Для нас, українців, є очевидною потреба в протистоянні українським настроям в лоні московського православ'я, яке є відверто політизоване імперськими ідеями, потрібно протистояти тим, хто хоче перетворити боротьбу проти московського церковного впливу на боротьбу проти християнства. Бо це не так! Погодьтесь, в Україні здавна співіснують різні церкви, різні конфесії, релігії, віросповідання. Однак пам'ятаймо, що ми - українці!

 

 

(0 Голосов)

 

 

Попри апологетику російської пропаганди, Московський Патріархат залишається неканонічним. Як це сталося?..

У 1448 році в Москві було обрано власного митрополита, який відтоді мав титул «митрополит московський і всієї Русі». Оскільки таке обрання суперечила всім канонам і церковним правилам, то Вселенський Патріарх не затвердив московського митрополита і понад 100 років московська церква ніким не визнавалася (була неканонічною). В Україні у той час функціонувала законна Київська митрополія, заснована ще Володимиром Хрестителем у 988 році.

У 1589 році під час візиту Константинопольського Патріарха до Москви, московський цар Борис Годунов почав вимагати визнати московську церкву та надати їй статус патріархату. Коли патріарх відмовився, його ув'язнили і протягом року протримали у полоні. Зрештою, після ув'язнення та погроз Патріарх пішов на поступки і визнав московський патріархат. Таким злочинним шляхом ця церква отримала визнання.

Наступним важливим кроком було отримання московським патріархатом контролю над Київською митрополією (від якої він раніше відколовся). Після трагічних подій XVII століття - боротьба Козацької України за національне визволення, а згодом Руїни, Москві вдалося захопити Лівобережну Україну. Прагнучи тут закріпитися, московити взяли під контроль і Українську Церкву. У той час Константинопольський Патріарх часто ставав інструментом політики турецьких султанів. Московити дали хабар турецькому візиру, і той змусив Патріарха зректися Київської митрополії на користь Москви. Це сталося 1686 року.

Не повторюймо помилок минулого!

 

 

(0 Голосов)

 

Уже тридиційно 24 листопада Апостольство Доброї Смерті церкви Св. Йосафата м. Червонограда бере участь у нічних чуваннях у м. Володимирі-Волинському, яке є батьківщиною священномученика Йосафата. Прибули спільноти з м. Сокаля, Львова, Івано-Франківська, Тернополя. Усіх прочан радо зустрів о. Марко, ЧСВВ, настоятель храму.

Нічні моління почалися Святою Літургією за померлі душі, за жертви Голодомору. Проходили вони під проводом о. Порфирія, ЧСВВ, духовного провідника Апостольства Доброї Смерті по Україні. Відбулися: Молебень до св. Йосафата, Хресна Дорога зі Страждальною Богородицею, Вервиця до св. Йосафата, Вервиця за нашу Батьківщину, за мир, за душі в чистилищі, Вервиця до Св. Духа, до Божого Милосердя, а о 4 год. зранку Свята Божественна Літургія і наука о. Порфирія. Як завжди були бажаючі вступити у наше братство, серед яких наймолодша - Вероніка Морозова (смт. Гірник), яку ми щиро привітали. На закінчення отримали благословення і окроплення свяченою водою. Усі щасливі повернулися додому, щоб продовжити молитву у нашому храмі Св. Йосафата.

Галина КІЩАК, ревнителька АДС церкви Св. Йосафата

(0 Голосов)

 

Розпочинаючи на засіданні виконавчого комітету Червоноградської міської ради (29.11.2018 р.) розгляд питання про зміни тарифів на теплову енергію, перший заступник міського голови Дмитро Балко наголосив:

- На жаль, місто не може впливати на політику ціноутворення у сфері газопостачання. Його вартість у порівнянні з минулим роком вже зросла на 23 відсотки. А від блакитного палива залежать інші галузі й відповідне ціноутворення. Тут щодо платоспроможності враховувалося підняття мінімальної заробітної плати, пенсій, інші фактори. Тому необхідно внести зміни до рішення виконавчого комітету Червоноградської міської ради від 30.11.2017 р. №211 “Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання для бюджетних установ та інших споживачів КП “Червоноградтеплокомуненерго” у новій редакції.

Вартість постачання теплоенергії - грн/Гкал; з ПДВ - для бюджетних організацій та інших споживачів становитиме тепер - 12, 79.

Коментуючи прийняте рішення перед розглядом інших важливих питань, міський голова Андрій Залівський ще раз порадив мешканцям міста скористатися правом на субсидії, правильно оформити документи. Нагадав, що цього року тепло для дошкільних, навчально-освітніх закладів, медичних установ подали раніше від «офіційного старту» опалювального сезону. А примхи погоди не передбачити сповна. Якби таке було можливе, то по-іншому формували б міський бюджет.

Директор КП «Червоноградтеплокомуненерго» Степан Дмуховський погодився про непопулярність таких заходів, але це вимушений крок, місто не може залишитися без тепла. Навіть за умови реструктуризації перед «Львівгазом» місто повинне проплатити 78 % суми вже за спожитий газ.  Тут годі не згадати про негативний приклад Сміли Черкаської області, необдумані рішення місцевої влади, коли Сміла залишилася без газу, теплопостачання. Не варто повторювати таких помилок. Про це широко повідомляли ЗМІ.

Прийняте членами міського виконавчого комітету рішення (як документ) вступить у дію через 15 днів після його оприлюднення у місцевій пресі.

ЗИМОВИЙ ГРАФІК РУХУ АВТОБУСІВ

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади Віталій Гаманюк вніс на розгляд питання «Про затвердження графіків руху автобусів на автобусних маршрутах загального користування на території Червоноградської міської ради». Йдеться про зимовий період: 1 листопада 2018 р. - 31 березня 2019 р.

Особливо «гарячим»  виявився маршрут №7, оскільки об'єднано два маршрути - №1 та №7. У пасажирів, а багато з них зверталося до органів місцевої влади, єдине прохання - забезпечити їх належну доставку та вчасне перевезення з Червонограда до смт. Гірник. Міська рада, виконавчий комітет врахували це. Хоча у зимовий період замість 6 курсуватимуть 3 автобуси в режимі маршрутного таксі, але, як запевнив автоперевізник, належним чином. Тож члени виконавчого комітету дали згоду на внесення змін у Договір №4/18 від 08.10.2018 р. між виконавчим комітетом Червоноградської міської ради та автомобільним перевізником ТзОВ «Авто-Лайн» у частині про організацію перевезень пасажирів на автобусним маршруті №7. Авто і далі курсуватимуть маршрутом: Автовокзал - вул. Сокальська - вул. В.Стуса - вул. А.Шептицького - вул. С.Бандери - вул. В.Івасюка - вул. Клюсівська - вул. Героїв Майдану - пл. Соборна - вул. Б. Хмельницького - Застава (вул. Львівська) - смт. Гірник. Початок і завершення руху у понеділок-п'ятницю: 6.30 - 20.00; у вихідні та святкові дні: 6.30 - 19.30.

Новий графік руху зможете прочитати на інформаційних таблицях, встановлених на автозупинках. Також він буде опублікований у газеті «Новини Прибужжя».

У НІЧ НА СВЯТО МИКОЛАЯ

Не вигаданий персонаж Дід Мороз, а Святий Миколай принесе червоноградським дітям (і дорослим також) новорічно-різдвяний подарунок та радість:

- До 18 грудня на Вічевій площі міста буде встановлена новорічна ялинка, з ілюмінаціями, іграшками... Таке рішення прийняв виконавчий комітет Червоноградської міської ради. Відповідальний за проведення усіх робіт - директор КП «Червонограджитлокомунсервіс» Юрій Кукоба. За дотриманням правопорядку, пожежної безпеки стежитимуть працівники міського відділу поліції та ДСНС.

 

 

(0 Голосов)

 

14 грудня відзначаємо день старозавітного пророка Наума. За старих часів саме цього дня діти йшли до школи. Казали: «Святий Наум наставляє на ум».

Відправивши дитину до школи, батьки зверталися з молитвами до Святого Наума, щоб наука дітям добре давалася. Адже чим би в майбутньому людина не займалася, нема такої сфери діяльності, де не знадобився б розум. А коли як не в дитинстві навчатися різного роду премудростям наук?.. Допитливий дитячий мозок здатен, ніби губка, усотувати найрізноманітніші знання. Практичні навички, досвід, майстерність приходять згодом через наполегливу працю.

За народними віруваннями, у ці дні вовки починають ходити зграями. І тільки на Йордан їх розженуть постріли мисливців.

У давнину також були переконані: якщо цього дня впіймати вовка, не зашкодити йому, то твоя дитина стане найрозумнішою, адже перебере на себе всю його хитрість і кмітливість, що ними наділила тварину природа, аби вона змогла вижити в жорстоких умовах лісу.