Реклама

Погода в Червонограді
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Червоноград

Чим живе наше місто і шахтарський Прибузький край, діяльність органів місцевої влади, соціальна сфера, медицина, заклади освіти, спорт.., новини, факти, події, люди… Про це читайте у рубриці «Червоноград».

(0 Голосов)

 

Працівники Червоноградської міської радіостудії “Новий Двір” Сергій Бондарук і Павло Кінах завжди радо зустрічають гостей — слухачів місцевого відділення Міжнародної (Малої) Академії літератури і журналістики, бо ті приходять з не порожніми руками, а з новими творчими доробками. Радіожурналісти охоче популяризують їхні художні твори, що є неабияким моральним стимулом для юних авторів, готові хоч зараз дати характеристики-рекомендації до вступу на факультет журналістики. Такі радіопередачі маліжани готують регулярно, ретельно вивчають ази роботи на радіо, особливості виступів, специфіку жанрів.

Цього разу вихованці Червоноградського відділення МАЛіЖ Маркіян Лехман (СШ-колегіум №3), Олена Федюра (гімназія), Ольга Бучек (ЗШ №1) та їхній керівник, член Української асоціації письменників Наталія Кічун-Лемех підготували для радіослухачів “Нового Двору” цікаву весняно-великодню програму з віршами, прозовими етюдами, вітаннями, звісно, й з інформацією про плідну працю МАЛіЖ.

(Прес-служба Червоноградського відділення МАЛіЖ)

 

 

(1 Проголосовало)

 

Вітаємо наших читачів з Христовим Воскресінням!

Горять свічки, зорять ікони,

Земля в молитві до небеc.

- Христос Воскрес! - лунають дзвони.

Дзвенять:

- Воістину Воскрес!

 

PROBI

(0 Голосов)

 

Ольга БУЧЕК — учениця 9-го класу Червоноградської ЗШ №1, заступник керівника Червоноградського міського відділення Міжнародної (Малої) Академії літератури і журналістики здобула I місце у IV загальнонаціональному етапі XVIII Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика. Готувала її до конкурсу вчитель української мови і літератури Надія Грик.

Тепер Ольга Бучек знову претендує на призначення стипендії Президента України. Свого часу вона вже була удостоєна такої відзнаки.

Олю, вітаємо з перемогою! Успіхів у навчанні і творчості!

(Прес-служба Червоноградського відділення МАЛіЖ)

 

(0 Голосов)

 

Підсніжник, мабуть, через те й називають підсніжником, що він пробивається на світ з-під снігу. Землю ще вкриває біла ковдра, зверху може бути шар льоду, а тендітна рослина з усіх сил пнеться до сонця. І аж коли побачить наше небесне світило, тільки тоді розквітне, щоб порадувати, потішити людей, додати весняного настрою. Не зривайте її, хоча б заради тих старань, зусиль, яких вона доклала, аби з'явитися на світ Божий!

Зривати, тим паче торгувати підсніжниками категорично заборонено. Про це постійно попереджають через ЗМІ правоохоронні органи. Покарання — штраф. Але, погодьтесь, за жодні гроші не відновиш понівечену красу.

На щастя, вже кілька років поспіль не спостерігаю, щоб хтось торгував у Червонограді підсніжниками: чи то на ринку, чи то на людній вулиці. Водночас не заперечую, що, можливо, такі випадки трапляються. Однак вважаю: найкращий засіб боротьби з браконьєрами — не купувати у них квітів, аби й самому не стати співучасником злочину проти її величності Природи. Тоді неодмінно спрацює примітивний, але доволі ефективний закон ринку: нема попиту на товар, тож марно виставляти його “на прилавок”.

Маркіян ЛЕХМАН.

Учень 11-А класу Червоноградського НВК “СШ-колегіум №3”, слухач МАЛіЖу

 

(1 Проголосовало)

 

У Червоноградській ЗШ №12 відбувся концерт, присвячений пам'яті Тараса Шевченка і Василя Стуса. Вони жили в різних епохах, у різні часи, але однаково любили Україну і боролися палким словом за її звільнення з чужинецьких пут. У долях цих українських незламних Прометеїв є багато спільного.

Організували літературно-мистецький захід вчителі української мови і літератури Надія Плугова, Валентина Колесник, Ольга Малицька та учні 10-11 класів.

Школярі пристрасно декламували вірші Тараса Шевченка (як і поетичні рядки про самого Кобзаря), Василя Стуса, розповідали про життєвий і творчий шлях цих поетів, багатогранність талантів кожного, про те, що вони обоє поклали своє життя на вівтар смерті заради щасливого майбутнього рідного народу. Так, Василь Стус загинув у в'язниці, був підступно вбитий; Тарас Шевченко, здавалося б, помер на волі, але це також була в'язниця - велика духовна (та й не тільки духовна) тюрма Російської імперії. І як тут не провести аналогію із сучасними подіями?!.

Виступ тріо бандуристок у складі Наталії Зіньків, Олени Цар та Наталії Тимосевич надав цьому заходу неабиякої колоритності, емоційності.

Галина ШПОРЛЮК.

Учениця Червоноградської ЗШ №12, слухач МАЛіЖу