Церкви міста

Так вже традиційно склалося, що основою духовності українського суспільства є, передусім, Церква. Безперечно, не виняток цьому Червоноградмісто доволі поліконфесійне та полі етнічне. Є у нас православні, греко-католицькі, римо-католицькі храми, протестантські церкви… Така тенденція спостерігається ледь не з часів заснування КристинополяЧервонограда. Нас цікавить кожна церква, життя і діяльність кожної громади, зокрема у сфері пропаганди суспільної духовності, загальнолюдських цінностей, толерантності, виховання дітей, популяризації української культури, сакрального мистецтва… Про це – у рубриці «Церкви міста».

(0 Голосов)

 

та святкування 20-річчя Апостольства Доброї Смерті відбудуться 22-23 червня 2019 року у Погінському монастирі отців Василіян (с. Погоня, Тисменицький район, Івано-Франківська область). Це надзвичайно важлива подія для вірних УГКЦ. Просимо мирян взяти якнайактивнішу участь.

Довідки за телефоном: 095 21 66 389

(0 Голосов)

 

Церква Святої Анни, або ж Горянська ротонда в Ужгороді - одна з найдавніших та найбільш таємничих діючих святинь не тільки Закарпаття, а й України.

Початок її історії сягає X століття. Майстерно виконані фрески ротонди датуються раннім Ренесансом - їх створили у XIV столітті майстри з Італії.

Розташований на одному з великих пагорбів мікрорайону Горяни, храм виконаний у формі шестикутника, стіни якого сягають 2,5 м у товщині. Споруда зведена у період розквіту романо-візантійської культури. А за архітектурними даними Горянська ротонда не має аналогів в Україні. Та й у Європі є лише два таких храми.

 

 

(0 Голосов)

 

10 квітня в українських православних храмах — день вшанування преподобного Євстратія, ченця Києво-Печерського монастиря, постника.

Він походив з багатого роду, але все своє майно роздав бідним та близько 1076 року пішов ченцем до Києво-Печерського монастиря. Весь час проводив у молитві і суворому пості.

1096 року половці полонили багатьох українців, згодом продали їх до Корсуня у Криму. Серед них був і ченець Євстратій, якого купив на невільничому ринку один єврей. Він почав вимагати, щоб його невільники зреклися Ісуса Христа. Але ченець Євстратій сам тримався непохитно та закликав інших до вірності Христу. За це його морили голодом і на Великдень 1097 року розіп'яли на хресті.

Тіло Євстратія викинули у море, але християни витягли його звідти і перевезли до Києва, щоб поховати у Печерському монастирі. Мощі преподобного Євстратія покояться у Ближніх (Антонієвих) печерах.

(0 Голосов)

 

16 квітня в українських православних храмах вшановують новомученика Павла Невільника.

Він народився в Україні у XVII столітті. Про нього відомо, що в молодому віці потрапив у полон до татар, які через деякий час продали його до Константинополя. Господарем (власником) Павла виявився християнин, який відпустив парубка на волю.

Ставши вільним, Павло одружився з дівчиною-християнкою, яка теж спочатку була невільницею, а потім отримала свободу.

Під час переслідування християн Павлові запропонували змінити віру: зректися християнства та прийняти іслам. Але він категорично відмовився це зробити. Тоді йому відрубали голову.

Подія сталася у Константинополі 1683 року.

Як святий, Павло канонізований Грецькою Православною Церквою.

Ігор ЗАПІСОЦЬКИЙ, Тарас ЛЕХМАН

 

(0 Голосов)

 

21 квітня в українських православних храмах поминають святителя Нифонта.

Він народився в XII столітті у Києві в родині заможних батьків. Після їхньої смерті роздав спадщину бідним і прийняв постриження у Києво-Печерському монастирі. Ходив з прощею до Святих місць у Палестині. Потім деякий час був ігуменом Святогорського монастиря неподалік Володимира-Волинського. У 1130 році його призначили єпископом у Новгород.

Відомий відповідями на запитання ієродиякона Кирика, які свідчать про «досвід пастиря та світле розуміння християнського духу». Був знавцем канонів і звичаїв Східної Православної Церкви. Приділяв багато уваги будівництву нових церков та оздобленню старих храмів. Виступав як примирювач між ворогуючими князями.

Коли митрополитом Київським призначили Клима Смолятича, не захотів його визнавати, тому що він був призначений без згоди Константинопольського Патріарха. Через те його викликали до Києва та заточили в одній з печер Києво-Печерського монастиря.

Після звільнення повернувся до Новгорода. Потім, почувши, що з Константинополя до Києва їде новий митрополит, знову повернувся до Києва, аби зустріти його, але захворів. Помер 1156 року. Канонізований 1549 року. Мощі Нифонта покояться у Києво-Печерському монастирі у Ближніх (Антонієвих) печерах.