ім. В. Дроцика

(9 Голосов)

Стартує V Всеукраїнський літературний конкурс ім. Володимира Дроцика.

Цього разу до участі запрошуються автори книг у номінаціях: поезія, проза, дитяча книга, краєзнавство; колективні видання (альманахи). Авторська книга від 2012 року видання подається чи надсилається автором (вік не обмежений) у трьох примірниках. Неодмінно додається супровідний лист, у якому слід вказати адресу і контактний номер телефону. Книги, альманахи надсилати  за адресою:

Міська бібліотека для дітей
вул. Шептицького, 1
м. Червоноград
Львівська область
80103

Бібліотека працює щодня (крім суботи й останнього дня місяця) з 10.00 до 18.00.

Видання приймаються до 30 червня 2015 р.

Поет-шахтар, журналіст Володимир Дроцик (1940-1993 рр.), пам'яті якого проводиться конкурс, чекає на Ваші твори!

Тарас ЛЕХМАН.
Прес-секретар Ради Всеукраїнського літературного конкурсу ім. Володимира Дроцика.

 

(1 Проголосовало)

Підбито підсумки III Всеукраїнського літературного конкурсу ім. Володимира Дроцика, який проходить під патронатом Червоноградського літературно-мистецького об’єднання «Третій горизонт» і Львівського відділення Української Асоціації письменників. До його організації та проведення також долучився народний депутат України Степан Курпіль.

  Цього року на конкурс надійшло 36 літературних і пісенних творів від 32 авторів та 23 авторських книги. Географія  доволі широка – Київ, Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька, Рівненська, Донецька області і навіть Торонто (Канада).

  Нагородження лауреатів, призерів, учасників конкурсу відбудеться 7 вересня (у суботу) в актовій залі Червоноградської школи №9. Початок заходу о 13.00.

  Запрошуємо всіх бажаючих!

  На Вас також чекає цікава концертна програма!

(1 Проголосовало)

Червоноградське літературно-мистецьке об’єднання «Третій горизонт» та Українська Асоціація письменників Західного регіону ім. Віталія Микульського розпочинають прийом творів й авторських книг на Третій щорічний літературно-пісенний конкурс ім. Володимира Дроцика, який присвячений пам’яті цієї непересічної постаті, поета-шахтаря, журналіста, що передчасно відійшов у Вічність, але не в небуття. Бо поет живе доти, допоки читають його вірші.

     Цього року до складу Ради (журі) конкурсу ввійшли: Ігор Дах, поет, прозаїк, редактор газети «Літературний Червоноград» (голова); Богдан Мороз, поет, голова профспілкового комітету шахти «Зарічна» ДП «Львіввугілля» (заступник голови); Ольга Голузинець, член УАП, голова Червоноградського літературно-мистецького об’єднання «Третій горизонт» (заступник голови); Надія Голько, вчитель Червоноградської ЗШ №9 (відповідальний секретар); Людмила Ржегак, член УАП та «Третього горизонту», поетеса, перекладач; Ольга Шкоропад,голова профспілки ПАТ «Львівська вугільна компанія» - збагачувальна фабрика; Тарас Лехман, викладач кафедри гуманітарних дисциплін Львівського інституту Міжрегіональної Академії управління персоналом, прес-секретар літературно-мистецького об’єднання «Третій горизонт» (члени ради).

(24 Голосов)

У п’ятницю, 7 вересня, о 13. 00 в актовій залі Червоноградського гірничо – будівельного ліцею відбудеться нагородження учасників та переможців Другого літературно – мистецького конкурсу ім. Володимира Дроцика.

Конкурс проходив з січня по червень 2012 року. У ньому взяли участь 47 авторів з шести областей України (навіть з далекої від Галичини Донеччини), в т.ч. й наші місцеві автори. Всі вони своєю участь вшанували пам'ять поета-шахтаря Володимира Дроцика (1940 – 1993 рр.).

На цей літературно – мистецький захід запрошені гості – член Національної спілки письменників України Іван Сало, який свого часу працював з Володимиром Дроциком на шахті № 4 «Великомостівська», заслужений артист України, наш  краянин Андрій Хавунка, переможець Першого літературно – мистецького конкурсу ім. Володимира Дроцика, заслужений діяч естрадного мистецтва України Василь Ткачик (Т. Василько) з виконавцями своїх пісень та інші.

Рада конкурсу запрошує всіх бажаючих!

(17 Голосов)

(Підбито підсумки Другого літературно-пісенного конкурсу ім. Володимира Дроцика)

З метою активізації літературно-мистецького життя Прибужжя, популяризації творів митців та пропаганди українського художнього слова Червоноградським літературно-мистецьким об’єднанням  «Третій горизонт» спільно з Львівським обласним відділенням Української асоціації письменників започатковано літературно-пісенний конкурс ім. Володимира Дроцика. Його завдання – залучити нових авторів регіону та інших областей України до спільної праці на ниві літератури, духовності, культури, виявити та підтримати нові таланти.

Бо саме талановитою та непересічною особистістю був поет-шахтар Володимир Дроцик (1940-1993 рр.). Він – один із засновників літературного об’єднання ім. Василя Бобинського у Червонограді. Закінчив факультет журналістики Львівського державного університету ім. Івана Франка. Працював гірничим майстром на шахті № 4 «Великомостівська», друкувався у газеті «Шахтар Червонограда», в журналі «Жовтень» («Дзвін»), колективній збірці «Пісня і праця», яка вийшла друком в видавництві «Каменяр». На жаль, важка недуга передчасно забрала  його з життя. Та пам'ять про нього не згасне. Поет живе доти, допоки читають його вірші. Здавалося б, що це – банальна фраза. Але вже вкотре вона підтверджує істину.

Торік у Червонограді відбувся Перший конкурс його імені. А в липні 2012 року  Рада (журі) визначила лауреатів та переможців Другого конкурсу ім. Володимира Дроцика. Цього разу до складу Ради ввійшли – Ігор Дах (голова), Ольга Голузинець (заступник голови), Ганна Кузьмак (відповідальний секретар), Елла Красноступ, Тарас Лехман, Ольга Шкоропад, Надія Покотило, Іван Самуляк, Марія Митрофанова, Любов Бенедишин (члени Ради).

На Другий конкурс ім. Володимира Дроцика надійшло 33 роботи від 26 авторів. У номінації «Поезія» - 16 робіт, у номінації «Проза» - 9 робіт, у номінації «Пісня» - 3 роботи.

Члени Ради, до речі, вони не мають права брати участі у конкурсі (крім номінації «Авторська книга», де доробки оцінюють виключно читачі) не прийняли до розгляду твори трьох авторів, які порушили умови подання конкурсних робіт. Дві роботи одна з авторів відкликала ще до закінчення конкурсу.

Оцінювання авторських творів здійснювали таємно, за п’ятибальною системою. Після загального обговорення члени Ради оприлюднили свої оцінки, вивели сумарний бал кожного з учасників і таким чином визначили переможців у трьох номінаціях , згідно пронумерованих робіт.  Відбулося голосування щодо затвердження оцінок, і лише тоді відкрили скриньку з авторськими конвертами, у яких містилися адресні дані про всіх учасників.

Передусім вразила авторська географія. Вона значно розширилась у порівнянні з попереднім конкурсом. Надійшли твори з Донецької, Рівненської, Волинської, Івано-Франківської, ЗакарпатськоЇ, Чернівецької  областей, зі Львова, Сокальського та Старосамбірського  районів і, звісно, з Червонограда.

Не менш вражаючим був і спектр тем творів конкурсантів: від інтимної лірики до релігійно-духовних віршів, від героїко-патріотичної прози до оповідань та новел, які торкаються суспільно-моральних проблем сьогодення… Навіть були присвяти шахтарям і памяті Володимира Дроцика. Зрештою, Володимир Дроцик також не обмежував себе у виборі тем. Його все хвилювало – і особисте, і загальнолюдське.

У номінації «Поезія» перше місце присуджено Світлані Мельничук (с. Перетоки Сокальського району), друге – Любові Загоровській (м. Івано-Франківськ), третє – Миколі Новікову (м. Горлівка Донецької області). Цей автор вже не раз друкувався у виданнях «Третього горизонту».

У номінації «Проза» перше місце  Рада конкурсу віддала Надії Черкес  (м.Львів), друге – Віктору Самойленку (м. Горлівка), третє – Галині Лісовецькій – Пановик (м. Львів).

У номінації «Пісня» (на Другий конкурс подали роботи лише автори слів, а не композитори; тому Рада насамперед оцінювала художню досконалість текстів) перше місце присуджено Романії Данилюк (м. Львів, музика Кузьми Смаля), друге – Володимиру Полянчуку (с. Боб’ятин  Сокальського району, музика М.Ведмедері), третє – Йосипу Пилятинському (м. Кіцмань Чернівецької області, музика Кузьми Смаля).

Вірші, уривки з прози, пісні переможців будуть надруковані у колективній збірці «Із джерела поетичного слова».

Рада щиро дякує й іншим авторам, які надіслали свої твори на конкурс – Анастасії Акуленко, Віктору Даниліву, Богдану Демчуку, Марії Магдзяк, Марії Мудрик, Марії Обшарській (м. Червоноград), Юрію Богатікову, Оксані Єгорцевій, Миколі Курдасову, Любові Новіковій-Бемм, Валентину Свєженцеву, Сергію Фесенку (м. Горлівка; ось такий потужний десант зі Сходу!), Михайлові Кіцалу (м. Донецьк), Мирославі Милян, Миколі Негричу (м. Львів), Петрові Мавку (м. Белз), Людмилі Романюк (м. Сокаль). Окремі твори будуть надруковані у виданнях «Третього горизонту», бо вони вартують уваги, хоча і залишилися без призових місць. Зрештою, Ваші дописи, Ваша участь – це також данина памяті Володимиру Дроцику – Людині і Поету!

Цього разу Рада конкурсу започаткувала номінацію «Авторська книга». На адресу надійшло 14 книг, виданих не раніше 2009 року. Але оцінювали їх читачі бібліотек Червонограда. Місця визначали за рейтинговими показниками: які книги  користувалися найбільшим попитом у читачів, які відгуки отримали тощо.

У категорії «Дитяча книга» переможцями стали такі автори та їх збірки: Юлія Драган «Зернятка мудрості» (лауреат), Сергій Рачинець «Зайчики-косарики» (перше місце), Надія Марцинюк «Загадки від Абетки» (друге), Вікторія Гарбадин «Мої дитячі рими» (третє).

У категорії «Доросла книга» (автори подали тільки поетичні збірки): Надія Олемар «Перо жар-птиці» (лауреат), Ліліана Косановська «Кам’яне поміжлуння» (перше); Людмила Ржегак «Пісня вітрів», Марія Деленко «На долонях в мальви золотої» (обидві – друге); Ольга Голузинець «Усе, що в серці маю…» та Дарія Гриц «Дивоцвітом спалахує слово» (обидві – третє).

Популярність у читачів також здобули збірки Богдана Демчука «Поезія галичанина», Марії Лобай «Стежинами дитинства», Людмили Романюк «Життєва суть», Ігоря Даха «Крізь роки». Книги надійшли від письменників із Закарпаття, Рівненської області, Львова, Сокальського, Старосамбірського, Жовківського районів, Червонограда. Усі видання, як подарунки, передані місцевим бібліотекам.

Читацьке «журі» оцінювало не тільки художній зміст текстів збірок, а й дизайн обкладинок, якість малюнків тощо. Наприклад, багатьом припали до вподоби ілюстрації Надії Захаркової, виконані до «Пісні вітрів» Людмили Ржегак. І це вже не перша співпраця поетеси і художниці.

Як бачимо, лауреатами та призерами  Другого конкурсу ім. Володимира Дроцика (попереднього – також)  здебільшого ставали автори, які не представляють «Третій горизонт». Отож конкурс відбувся не для «своїх»! Тим паче – не у вузькому колі. Адже активну рекламну підтримку надали місцеві засоби масової інформації, ВЕБ – сайти.

Проведення цієї акції важко уявити без допомоги та сумління бібліотечних працівників Ірини Суворової, Марії Бедь, Ольги Бондарчук, Ірини Крук, Стефанії Вірлик, Ірини Годованської, Людмили Палько, Галини Гадівської, Надії Сави.

Хочемо вірити, що ім’я нашого земляка, поета і шахтаря, прекрасної Людини Володимира Дроцика й надалі буде об’єднувати творчі  особистості Прибузького краю і всієї України.

З нового, 2013, року стартує Третій конкурс.