Конкурси:

(9 Голосов)

Стартує V Всеукраїнський літературний конкурс ім. Володимира Дроцика.

Цього разу до участі запрошуються автори книг у номінаціях: поезія, проза, дитяча книга, краєзнавство; колективні видання (альманахи). Авторська книга від 2012 року видання подається чи надсилається автором (вік не обмежений) у трьох примірниках. Неодмінно додається супровідний лист, у якому слід вказати адресу і контактний номер телефону. Книги, альманахи надсилати  за адресою:

Міська бібліотека для дітей
вул. Шептицького, 1
м. Червоноград
Львівська область
80103

Бібліотека працює щодня (крім суботи й останнього дня місяця) з 10.00 до 18.00.

Видання приймаються до 30 червня 2015 р.

Поет-шахтар, журналіст Володимир Дроцик (1940-1993 рр.), пам'яті якого проводиться конкурс, чекає на Ваші твори!

Тарас ЛЕХМАН.
Прес-секретар Ради Всеукраїнського літературного конкурсу ім. Володимира Дроцика.

 

(1 Проголосовало)

Підбито підсумки III Всеукраїнського літературного конкурсу ім. Володимира Дроцика, який проходить під патронатом Червоноградського літературно-мистецького об’єднання «Третій горизонт» і Львівського відділення Української Асоціації письменників. До його організації та проведення також долучився народний депутат України Степан Курпіль.

  Цього року на конкурс надійшло 36 літературних і пісенних творів від 32 авторів та 23 авторських книги. Географія  доволі широка – Київ, Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька, Рівненська, Донецька області і навіть Торонто (Канада).

  Нагородження лауреатів, призерів, учасників конкурсу відбудеться 7 вересня (у суботу) в актовій залі Червоноградської школи №9. Початок заходу о 13.00.

  Запрошуємо всіх бажаючих!

  На Вас також чекає цікава концертна програма!

(1 Проголосовало)

Червоноградське літературно-мистецьке об’єднання «Третій горизонт» та Українська Асоціація письменників Західного регіону ім. Віталія Микульського розпочинають прийом творів й авторських книг на Третій щорічний літературно-пісенний конкурс ім. Володимира Дроцика, який присвячений пам’яті цієї непересічної постаті, поета-шахтаря, журналіста, що передчасно відійшов у Вічність, але не в небуття. Бо поет живе доти, допоки читають його вірші.

     Цього року до складу Ради (журі) конкурсу ввійшли: Ігор Дах, поет, прозаїк, редактор газети «Літературний Червоноград» (голова); Богдан Мороз, поет, голова профспілкового комітету шахти «Зарічна» ДП «Львіввугілля» (заступник голови); Ольга Голузинець, член УАП, голова Червоноградського літературно-мистецького об’єднання «Третій горизонт» (заступник голови); Надія Голько, вчитель Червоноградської ЗШ №9 (відповідальний секретар); Людмила Ржегак, член УАП та «Третього горизонту», поетеса, перекладач; Ольга Шкоропад,голова профспілки ПАТ «Львівська вугільна компанія» - збагачувальна фабрика; Тарас Лехман, викладач кафедри гуманітарних дисциплін Львівського інституту Міжрегіональної Академії управління персоналом, прес-секретар літературно-мистецького об’єднання «Третій горизонт» (члени ради).

(4 Голосов)

Діти Сходу і Заходу нашої України не розмежовують, не ділять її на україномовну та російськомовну. Я і мої ровесники народилися в Незалежній Україні. Вона для нас – Мати, тож як її не любити? А якою мовою ще спілкуватися в Україні, як не українською?! Діти позбавлені такої ненависті один до одного, як дорослі. Тому, може, дорослим дядькам-депутатам варто прислухатися до нас!

Щороку в Червоноград на Різдвяні канікули приїжджають школярі з Донецької і Луганської областей. Кожний спілкується своєю мовою, і ми добре розуміємо один одного. Та коли разом ходимо до церкви, колядуємо українські колядки, молимося за столом перед Святим Вечором, розповідаємо про народні традиції Різдва і те, що Новонароджений Ісусик прийшов у світ до всіх, як наші гості зачаровуються українською мовою і самі хочуть її вивчити, і розмовляти нею! Ми ж не ображаємося, а навпаки, розуміємо, що не відразу їм вдасться добре спілкуватися по-українськи. Отож через доброту, щирість, гостинність можна залучати людей до вивчення української мови.

Ми, діти, багато чого ще не знаємо, не розуміємо. Але мені і моїм друзям прикро чути, коли в Криму чи Донецьку і Луганську закривають українські школи. Ми це боляче переживаємо. І нам, галицьким дітям, хоч у нас не зневажають українською мовою і не закривають українських шкіл, також стає важко бути українцем в Галичині, духовно важко і прикро за всю Україну, і соромно за тих дядьків-політиків, які приймають такі рішення.

Але ми будемо українцями!

Віталій КІСІЛЕВИЧ.

Учень 3-А класу Червоноградської ЗШ №1.

(24 Голосов)

У п’ятницю, 7 вересня, о 13. 00 в актовій залі Червоноградського гірничо – будівельного ліцею відбудеться нагородження учасників та переможців Другого літературно – мистецького конкурсу ім. Володимира Дроцика.

Конкурс проходив з січня по червень 2012 року. У ньому взяли участь 47 авторів з шести областей України (навіть з далекої від Галичини Донеччини), в т.ч. й наші місцеві автори. Всі вони своєю участь вшанували пам'ять поета-шахтаря Володимира Дроцика (1940 – 1993 рр.).

На цей літературно – мистецький захід запрошені гості – член Національної спілки письменників України Іван Сало, який свого часу працював з Володимиром Дроциком на шахті № 4 «Великомостівська», заслужений артист України, наш  краянин Андрій Хавунка, переможець Першого літературно – мистецького конкурсу ім. Володимира Дроцика, заслужений діяч естрадного мистецтва України Василь Ткачик (Т. Василько) з виконавцями своїх пісень та інші.

Рада конкурсу запрошує всіх бажаючих!